Wiele osób cierpi na bardzo wstydliwą przypadłość, którą są zaparcia. Nie do końca wiedząc jak sobie z nią poradzić na co dzień, męczą się i odczuwają ogromny dyskomfort, który uniemożliwia im wykonywanie ulubionych czynności. Jak powinna wyglądać dieta przy zaparciach? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-przy-zaparciach-jak-powinna-wygladac/

Odpowiednie żywienie

Dieta dla osób, które posiadają skłonności do zaparć powinna być przede wszystkim lekkostrawna. Taka dieta nie powinna obfitować w tłuste i ciężkostrawne potrawy, gdyż to tylko pogorszy sytuację. Dieta lekkostrawna składa się z produktów, które są łatwo trawienne. W jej repertuarze znajdziemy mięso drobiowe gotowane lub gotowane na parze, warzywa nie strączkowe, owoce, owoce suszone, a także ryż, kaszę oraz różne lekkostrawne produkty mleczne.

W diecie lekkostrawnej bardzo ważne jest by komponować pełnowartościowe posiłki, które dostarczą nam odpowiedniej ilości energii, ale nie powinny one składać się z ogromnych porcji, które spowodują u nas efekt objedzenia i uczucie ciężkości.

Dieta lekkostrawna również zawiera kilka magicznych produktów, które wspomagają proces trawienia, a także stwarzają nam większy komfort, redukując uczucie sytości oraz ciężkości po posiłku. Jakie to produkty? Sprawdź niżej!

Magiczne produkty na zaparcia

Przede wszystkim w twojej diecie nie powinno zabraknąć błonnika, który jest bardzo ważny w procesie trawienia pokarmów. Jednakże nie sztuką jest spożywać jedzenie z błonnikiem, ale pić odpowiednią ilość wody po nim. Wówczas dopiero zachodzi prawidłowy proces trawienny, dzięki któremu możemy się z łatwością wypróżnić.

Dodatkowo magicznym produktem, którego nie powinno zabraknąć w twojej diecie jest len mielony. Taki kleik z lnu mielonego poprawia trawienie, a także sam proces wypróżniania, dzięki swojej kleistej właściwości.

Warto również zjadać co najmniej dwa jabłka dziennie, które również zawierają mnóstwo witamin, a także błonnika w skórce. Jedz jabłka surowe, a z pewnością zauważysz różnicę w codziennym odczuciu oraz w samym procesie defekacji!

Przeczytaj też: http://www.zyrardowianka.pl/wskaznik-ciala-bmi-o-co-z-tym-chodzi/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here