Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest plemnik. Otóż jest to mikroskopijnej wielkości organizm, wydalany z organizmu mężczyzny podczas stosunku z kobietą, bez którego nie byłoby szansy na zapłodnienie. Podczas wytrysku kilkadziesiąt milionów plemników rozpoczyna swój wyścig ku jajeczku kobiety. Jedne z tych małych podróżników są bardziej waleczne drugie natomiast nie, dlatego tylko połowa z nich jest w stanie zmierzyć się z zadaniem, jakim jest zapłodnienie.

Warto zaznaczyć, że te maleństwa są bardzo energiczne więc mimo tego, że kobieta nie czuje nic w jej ciele odbywa się walka na śmierć i życie, bo najsilniejsze osobniki nie dadzą za wygraną i walczą zacięcie.

Jak dochodzi do zapłodnienia?

Jak dochodzi do zapłodnienia?Aby w ogóle doszło do zapłodnienia, nie wystarczy tylko plemnik i jajeczko. Wiele czynników wpływa na ten proces. Przede wszystkim, aby plemniki wytwarzane w ciele mężczyzny były wojownicze i przede wszystkim na tyle silne aby móc dokonać cudu jakim jest poczęcie dziecka, mężczyzna musi być zdrowy. Często z pozoru wszystko wydaje się idealne, nie odczuwamy żadnych dolegliwości bólowych mimo iż prowadzimy bardzo stresujący tryb życia. Stan napięcia w którym jesteśmy powoduje w naszym organizmie trochę szkód, więc między innymi nerwowość powoduje osłabienie nasienia. Oczywiście wiadomym jest to, że nie zawsze mamy szansę na zmianę pracy która nas stresuje ale są metody które mogą skutecznie relaksować i tym samym nasz organizm ma szansę na regenerację.

Poświęćmy więc jakiś skrawek z naszego dnia na zrobienie czegoś dla siebie, a szanse na spłodzenie upragnionego maluszka wzrosną. Poza zniwelowaniem napięcia ważna jest także dieta, którą stosujemy. W internecie można znaleźć wiele różnorodnych diet wspomagających nasze ukochane ciało do bycia rodzicami. Chociaż są one naprawdę urozmaicone i wydawałoby się, że tylko one mogą nas zregenerować to śmiało można stwierdzić, że do naszej dotychczasowej diety wystarczy dodać maksimum owoców oraz warzyw i wszystko będzie w jak najlepszym porządku.

Zdrowy tryb życia jest również ważny

Wygospodarowaliśmy już kilkadziesiąt minut ze swojego dnia na sport i rekreację, zaczęliśmy się odżywiać bardzo zdrowo, aż tu nagle przychodzi nam do głowy myśl czy to wszystko co zaczęliśmy wprowadzać w naszą codzienność wystarczy, by być pełnym zdrowia i wigoru. Oczywiste jest to, że zawsze możemy zrobić więcej. Dla kobiet dostępne są na rynku różnego rodzaju witaminy. Szczególnie ważny jest kwas foliowy. Można go znaleźć w pożywieniu więc należałoby wprowadzić warzywa i owoce zawierające tą cenną witaminę do naszego jadłospisu. Najwięcej kwasu foliowego zawierają: kalafior, sałata, kapusta włoska, pomarańcze i banany. Same pyszności, więc większość z nas zapewne chętnie pokusi się o dania zawierające którykolwiek z tych owoców i warzyw.

Praktycznie o wszystkim już zostało wspomniane, ale o najważniejszym niema ani słowa. Oczywiście chodzi tutaj o nic innego, jak o seks. Żeby seks był zadowalający dla obu partnerów, a właściwie żeby w ogóle do niego doszło potrzebne jest libido. Myślę, że każdemu zdarza się nie mieć ochoty na współżycie, to zupełnie normalne, ale są ludzie którzy na seks ochoty nie mają w ogóle. Co w tej sytuacji zrobić, gdy odpowiedni styl życia i dobra dieta zawodzą? Otóż czasami jest tak, że to po prostu nasz partner przestał dla nas być pociągający lub miłość wypaliła się, więc nasze libido także uległo zmniejszeniu. Warto zadbać o siebie nawzajem, a szczególnie o to byśmy czuli się w swoim towarzystwie miło i przyjemnie.

Bardzo dobrym sposobem na zwiększenie popędu u partnera jest wprowadzenie nowinek erotycznych do naszego łóżka. Wyobraźnia działa, a co nam szkodzi jeszcze bardziej ją pobudzić? Zainwestujmy więc w maksimum swojej inwencji twórczej i z pewnością problemy łóżkowe odejdą w niepamięć.

Nowoczesna technologia śpieszy z pomocą

Nowoczesna technologia śpieszy z pomocąW życiu nie zawsze jest tak, że partnerzy pragną dziecka i czasami zastanawiają co zrobić by nie spłodzić malucha. Jest kilka metod zabezpieczających przed zapłodnieniem, jedną z nich jest prowadzenie przez partnerkę kalendarzyka miesiączkowego. Mamy w zasięgu swojej ręki kilka naprawdę fajnych aplikacji na telefon, które same wyliczają dni płodne w cyklu miesiączkowym. Systematyczne wprowadzanie danych do aplikacji pozwoli nam kontrolować czas kiedy możemy współżyć, a kiedy nie. Najważniejszym dniem, w którym kobieta ma największe szanse na ciążę jest owulacja. To własnie podczas owulacji dochodzi do zapłodnienia, ale najsilniejsze plemniki nie żyją krótko, więc stosunek seksualny przed owulacją także daje duże szanse na ciąże, ponieważ ci mali rycerze żyją od dwóch nawet do pięciu dni.

Jak długo żyją plemniki?

Sprzyjające ich żywotności są warunki w jakich podróżują. Plemniki potrzebują do przetrwania nie tylko wigoru ale także odpowiedniej wilgotności oraz temperatury. Kobiece ciało jest więc dla tych malutkich istotek idealnym środowiskiem do przeprowadzania swoich bojów o jajeczko. Patrząc na te minimalistyczne organizmy, na to jak uparcie dążą do celu, oraz na to jak długo żyją plemniki można stwierdzić, że dar waleczności i siła przetrwania jest w każdym, nawet najmniejszym stworzeniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here