Musisz znaleźć numer modelu, jeśli wymagana jest naprawa lub wymiana części. Znajdź datę produkcji na komputerze Jeśli Twoja praca wymaga częstych wizyt w Twojej firmie, możesz polegać głównie na laptopie. Z czasem i przy dużym zużyciu Twój model może wymagać regulacji lub naprawy. Aby przyspieszyć naprawę i zlokalizować wymagane części zamienne, producent może poprosić o numer modelu. W zależności od posiadanego modelu numer modelu można znaleźć za pomocą kilku różnych metod.

Na spodzie laptopa

W większości modeli naklejka na spodzie laptopa zawiera numer modelu oraz inne ważne informacje. Odwróć laptopa spodem do góry i umieść go na miękkiej, czystej powierzchni, na przykład na krześle lub poduszce na kanapie. Odszukaj białą lub srebrną naklejkę na spodzie laptopa, w kierunku środka obudowy. Przeczytaj naklejkę i poszukaj prefiksu. Liczba występująca po tym prefiksie to numer modelu komputera.

Jak sprawdzić model laptopa? Wewnątrz komory baterii

Jeśli nalepka na spodzie laptopa została zdrapana lub celowo wyjęta, inne miejsce do sprawdzenia znajduje się w komorze baterii. Odwróć laptop do góry nogami i znajdź komorę baterii w pobliżu zawiasu ekranu. Naciśnij dźwignię, aby odblokować baterię i podnieś ją delikatnie do góry, aby ją wyjąć. Poszukaj białej lub srebrnej prostokątnej naklejki na baterii lub w komorze. Znajdź prefiks i zapisz numer, który następuje po nim.

Pod dolną obudową laptopa

Pod dolną obudową laptopaJeśli nie możesz zlokalizować numeru modelu na baterii lub w dolnej części komputera, być może trzeba będzie zdjąć obudowę spodu laptopa, aby go znaleźć. Upewnij się, że laptop jest wyłączony, a bateria jest wyjęta. Za pomocą małego śrubokręta krzyżakowego wyjmij wszystkie śruby obwodowe z obudowy. Umieść śruby w bezpiecznym miejscu i delikatnie podnieś obudowę. W pobliżu lewego rogu laptopa zobaczysz kwadrat informacji i specyfikacji. Znajdź prefiks i zapisz numer, który następuje. Wymień obudowę i ponownie zainstaluj śruby.

Korzystanie z informacji o systemie

Innym sposobem na zlokalizowanie modelu laptopa jest skorzystanie z ekranu Informacje o systemie. Naciśnij „FN-Esc”, aby otworzyć okno System Information. Wiele informacji zostanie wyświetlonych w tym oknie, ale wszystko, czego potrzebujesz, to nagłówek „Numer produktu”. Numer będzie zawierał symbol „#” i nieznacznie różni się od numeru modelu, ale nadal będzie dostarczać wszystkie niezbędne informacje do producenta lub serwisu naprawczego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here