Telefony już kilkadziesiąt lat temu były tworzone z myślą o rozmowach i połączeniach. Coraz to nowsze technologie sprawiają, że urządzenia z których dzwonimy są wyposażone także w dodatkowe funkcje. Dzięki temu możemy nawiązywać kontakt nie tylko poprzez połączenia z własnego numeru telefonu, ale także z pomocą aplikacji i komunikatorów. Jeżeli chcemy zadzwonić do kogoś z zastrzeżonego numeru, to również istnieje taka możliwość. Najłatwiejsze są dwie metody, które są nie tylko skuteczne, ale także każdy będzie mógł z nich skorzystać bez większego wysiłku. Jak zrobić numer prywatny? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Funkcjonalność smartfonów

jak zrobić numer prywatnyJeżeli posiadamy dostęp do internetu na naszym smartfonie, to możemy pobrać mnóstwo dodatkowych funkcji i ułatwień, dzięki którym wyślemy dowolną wiadomość, czy też zadzwonimy do każdego na całym świecie. Jest to bardzo pomocne szczególnie w przypadku, gdy chcemy skontaktować się z kimś, kto mieszka poza granicami naszego kraju. Większość komunikatorów jest darmowych, dlatego możemy cieszyć się nieograniczonymi rozmowami. Potrzebujemy jedynie internetu oraz konta, które założymy w kilka minut na przeróżnych serwisach, które oferują nam dodatkowe aplikacje. Numery, z którymi się łączymy mogą być zarówno nieznane, jak i zapisane w naszych kontaktach. Lista, którą posiadamy w telefonie ułatwia nam szybkie wybieranie numerów, a także wiemy, z kim w danym momencie się kontaktujemy. Taką możliwość znajdziemy na każdym urządzeniu niezależnie od tego czy jest to starszy model, czy też najnowszy smartfon.

Jak zrobić numer prywatny?

Jak zrobić numer prywatny? Jeżeli wpisujemy jakąś kombinację liczb, to przed tym należy zamieścić kod #31#. Dzięki temu nasz dotychczasowy numer będzie wyświetlany na urządzeniu drugiej osoby jako „prywatny”. Poprzez takie rozwiązanie możemy zadzwonić wszędzie bez obaw o to, że nieznana nam osoba zapisze sobie nasz numer. Jest to bardzo przydatna funkcja szczególnie wtedy, gdy dany użytkownik nie odbiera od nas połączeń lub też chcemy załatwić jakąś sprawę bez ujawniania numeru. Istnieje jeszcze jedna możliwość dzięki której nie będziemy musieli za każdym razem wpisywać kodu przed wybranym kontaktem. Należy wejść w ustawienia telefonu, a następnie poszukać zakładki, która związana jest z połączeniami. Następnie wyszukujemy opcję, która odpowiada za wysyłanie ID dzwoniącego. W niektórych modelach telefonu taką możliwość znajdziemy w ustawieniach zaawansowanych, dlatego warto przejrzeć wszystkie dostępne warianty. Gdy zobaczymy już konkretną pozycję należy wyłączyć opcję, która odpowiedzialna jest za wyświetlanie innym naszego numeru. W ten sposób szybko zastrzeżemy swój dotychczasowy numer i ukryjemy go przed innymi osobami.

Aplikacja na smartfony

Na urządzenia mobilne znajdziemy także dodatkowe aplikacje i pomoce, dzięki którym uzyskamy zamierzony efekt. Niestety, nie wszystkie programy działają na wybranych modelach, dlatego warto korzystać ze sprawdzonych i pewnych opcji. Jeżeli nie potrafimy znaleźć konkretnej pozycji w ustawieniach, to warto rozejrzeć się za pomocą w internecie. Wpisując swój model telefonu znajdziemy rozwiązanie, które będzie identyczne z tym, co znajdziemy w opcjach smartfona. Dzięki temu krok po kroku wykonamy każdą czynność i bez problemu posłużymy się dostępnymi możliwościami. W sieci znajdziemy także poradniki i fora, na których opisane są już najpotrzebniejsze funkcje. Przeszukując sieć możemy znaleźć także dodatkowe, interesujące rozwiązania, które mogą nam się przydać w przyszłości. Nowoczesne telefony posiadają coraz więcej rozbudowanych i zaawansowanych opcji, dlatego warto poznawać coraz to nowsze zagadnienia. W ten sposób zyskamy dostęp do wcześniej nieznanych nam możliwości. Pamiętajmy, że każdy smartfon jest inny i w niektórych przypadkach nie wszystko zadziała tak, jakbyśmy tego chcieli. Jeżeli jakaś funkcja nam się nie włącza, to warto udać się do serwisu, aby wyjaśnić taką sytuację. W ten sposób dowiemy się jak należy prawidłowo wykonać daną czynność.

Korzystanie z numeru prywatnego

jak zrobić numer prywatnyZ numerów prywatnych często korzystają różnego rodzaju firmy, które chcą zachęcić do jakiejś usługi czy też zakupu produktu. Często takie połączenia są odrzucane przez użytkowników, ponieważ nie są oni pewni z kim będą rozmawiać. W każdej sytuacji należy uważać na naciągaczy, a także unikać nieznanych połączeń wtedy, gdy mieliśmy już jakieś nieprzyjemności. Używanie prywatnego numeru to częsty zabieg wśród złodziei i osób, które wyłudzają dane, czy też proszą o wysłuchanie jakiejś niekorzystnej dla nas oferty. Nie warto wierzyć we wszystko co usłyszymy, a także nie podawać najważniejszych danych takich jak pesel, numer dowodu, czy też miejsce zamieszkania. Warto zabezpieczyć się przed przykrymi konsekwencjami, a także ostrzec rodzinę czy też znajomych. Należy uświadamiać dzieci i osoby starsze, ponieważ to one najchętniej zgadzają się na nieraz niekorzystne usługi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here