O skórę swojej twarzy dbać powinny zarówno kobiety, ale także i mężczyźni. Trzeba jednak wiedzieć, że skóra kobieca i męska różnią się od siebie. Mają one różną strukturę i inne potrzeby. Warto jest zatem wiedzieć co robić, aby męska skóra była zdrowa i zadbana.

Skóra damska a męska

Jak wspomniano damska i męska skóra twarzy różni się od siebie. Odpowiedzialny za te różnice jest przede wszystkim testosteron. Sprawia on, że męska skóra jest grubsza od kobiecej. Nawet o 25%. Wpływa także na większe owłosienie u panów oraz powoduje większą ilość gruczołów łojowych u panów, przez co męska skóra jest bardziej podatna na podrażnienia. Wszytko to sprawia, że panowie muszą w swojej pielęgnacji sięgać po specjalne kosmetyki przeznaczone właśnie dla mężczyzn.

Kosmetyki dla panów – męska pielęgnacja twarzy

Każdy mężczyzna, który chce dbać o stan skóry swojej twarzy posiadać powinien kilka obowiązkowych kosmetyków. Męska pielęgnacja twarzy nie może się obyć bez żelu oczyszczającego. Wspomniano już, że mężczyźni posiadają większą liczbę gruczołów łojowych. Dlatego męska skóra potrzebuje regularnego oczyszczania. Pamiętać jednak trzeba, aby żel dopasowany był do typu skóry. Kolejny obowiązkowy produkt to pianka do golenia. Jednak tak jak w przypadku żelu oczyszczającego, musi być ona dopasowana do typu skóry. W innym przypadku podczas golenia istnieć będzie ryzyko podrażnienia skóry. W męskiej kosmetyczce obowiązkowo powinny znaleźć się także krem nawilżający oraz krem peelingujący.

Właściwy dobór kosmetyków

Wybierając żel oczyszczający warto jest wybrać ten posiadający kwas salicylowy. Skutecznie oczyszcza on gruczoły łojowe, a tym samym sprawia, ze skóra jest mnie narażona na podrażnienia. Poza tym, minimalizuje występowanie różnych wyprysków na twarzy. Co ważne, kwas salicylowy nie wysusza skóry co także jest istotne dla męskiej twarzy. Wraz z wiekiem skóra zaczyna się oczywiście starzeć. Warto jest temu przeciwdziałać. Dlatego panowie po 30 roku życia powinni zastanowić się nad korzystaniem kosmetyków z kwasem glikolowym. Środek ten skutecznie minimalizuje efekty starzenia się skóry.

Na rynku kosmetycznym wiele jest produktów do męskiej pielęgnacji twarzy. Dlatego każdy z panów z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jeśli jednak nie ma się pewności, które produkty wybrać warto jest się skonsultować z kosmetologiem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetykizameryki.pl

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here