Silnik Opla o pojemności 1.4 Turbo jest wyjątkowo popularny i często wybierany przez kierowców. Po raz pierwszy spotkać go było można w modelu Merivia B albo o mocy 120 KM albo 140 KM. Silnik również został wykorzystany przy modelu Opel Insignia, w którym ze względu na przepisy dotyczące spalin, dodano turbosprężarkę.

Solidność i niezawodność

Silnik w opinii klientów nosi miano praktycznie bezawaryjnego. Oczywiste jest, że dotyczą go usterki aczkolwiek zdarzają się rzadko i najczęściej w większości tych silników psuje się to samo, co pozwala nam się wcześniej przygotować, być czujnym na wszelkie nieprawidłowości i zareagować w odpowiednim momencie.

Układ napędowy

Według statystyk silnik Opla 1.4 Turbo awaryjność ma przeciętną. Największy problem ma z układem napędowym. Jeśli chodzi o koszty naprawy, ta usterka zdecydowanie może nadszarpnąć nasz budżet. Równie słabym elementem silnika jest koło dwumasowe oraz skrzynia biegów, a zwłaszcza sprzęgło.

Według użytkowników tego modelu, kiedy wartość przebiegu przekroczy 120 000 km, skrzynia biegów zaczyna się psuć, a koszt jej naprawy jest dość wysoki, ponieważ oscyluje w granicy 2000 złotych. O wiele rzadziej zdarzają się awarie turbosprężarek i innych elementów, które warto doglądać i mieć pod stałą kontrolą.

jaka jest awaryjność opla 1.4 turbo

Zużycie paliwa

Według zapewnień producenta średnie spalanie utrzymuje się na poziomie 5,5l/100km, według dostępnych odnotowań użytkowników jest ono wyższe i wynosi 6,2l/100km. Często można przeczytać na forach motoryzacyjnych opinie klientów, którzy podają wynik nawet 10l/100km. Warto podkreślić, że zużycie paliwa jest również zależne od stylu jazdy kierowcy – im bardziej ekonomiczne, a więc spokojne i jednostajne, tym mniejsze spalanie.

Zalety

Silnik 1.4 Turbo napędzany jest przez bezobsługowy łańcuch rozrządu, którzy zdecydowanie rzadko ulega awariom. Elektronika sterująca to również element, który jest trwały i bezawaryjny. Ponadto warto podkreślić, że dobra jakość idzie w parze z dobrą ceną. Silnik ten posiada wielu fanów, którzy korzystają z niego nie tylko jeżdżąc modelami Opla, ale również Chevroleta. Przy odpowiedniej eksploatacji silniki naprawdę przez długi czas wykazują się bezawaryjnością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here