Pewnie nieraz wykonywałaś peeling twarzy, ciała czy stóp. Czy słyszałaś może o peelingu głowy? Włosy i skóra głowy są obciążane codzienną stylizacją, zanieczyszczeniami powierza, kurzem i brudem- to wpływa na pracę gruczołów łojowych w skórze głowy oraz sprawia, że włosy są matowe i przeciążone. Remedium na te problemy jest peeling skóry głowy! W jaki sposób peelingi pomogą włosom oraz jak je przygotować w domowym zaciszu dowiesz się z naszego artykułu!

Peeling skóry głowy

Peeling skóry głowy nie różni się zbytnio od peelingów wykonywanych w pielęgnacji innych części ciała. Chodzi głównie o usunięcie obumarłego, zrogowaciałego naskórka, dzięki czemu skóra będzie lepiej przyswajać składniki odżywcze zawarte w kosmetykach, stanie się czystsza i odświeżona. Peeling pomoże uregulować pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu włosy po umyciu dłużej pozostaną świeże i rzadziej będą się przetłuszczać. Ten zabieg pomoże również w walce z łupieżem. Mikromasaż głowy poprawi krążenie krwi, co dotleni i odżywi cebuli włosów, dzięki temu włosy będą rosły zdrowe i zauważalnie mniej znajdziemy ich na szczotce czy poduszce.

peeling głowy - czy warto wykonywać i jak

Rodzaje peelingów

Peelingi możesz znaleźć na sklepowych półkach. Możemy je podzielić się na dwa główne typy: na bazie alkoholu lub na bazie oleju (lub oliwki). Jednak warto też wypróbować domowe sposoby peelingu skóry głowy. Peeling należy dobrać mając na uwadze typ włosów oraz problemy ze skórą głowy i włosami. Naturalnymi „złuszczaczami” są: sól morska, cukier, kawa, glinka, płatki owsiane czy sodą oczyszczona. Możesz więc przygotować rewelacyjny peeling skóry głowy wykorzystując tanie produkty znajdujące się w szafce kuchenne. Warto pamiętać, że po peelingu należy na włosy nałożyć odżywkę lub maskę i większość z nich wykonuje się na świeżo umytych włosach.

Domowe peelingi

Peeling cukrowy

Jest to absolutnie najprostszy peeling. Wystarczy do porcji szamponu, której używasz do mycia włosów, dosypać czubatą łyżeczkę cukru. Po dokładnym wymieszaniu, należy nałożyć miksturę na wilgotną skórę głowy i delikatnie, kolistymi ruchami wmasowywać. Staraj się nie ominąć żadnego miejsca- im dokładniej wykonasz peeling, tym lepsze efekty uzyskasz. Spłucz włosy chłodną wodą. Aby cukier wolniej się rozpuszczał możesz do peelingu dodać odrobinę ulubionego olejku do pielęgnacji. Włosy będą lekkie, miękkie, świetnie odżywione i pełne blasku.

Peeling z cukru i glinki

Aby stworzyć ten peeling wystarczy wymieszać dwie łyżki ulubionego szampony z łyżką glinki i dwiema łyżkami cukru. Mieszankę należy wmasowywać w wilgotną skórę głowy przez kilka minut a następnie umyć włosy. Po umyciu warto nałożyć maskę lub odżywkę. Ten peeling sprawi, że włosy będą wyglądać na gęstsze i grubsze.

Peeling kawowy

Peeling kawowy stanowczo odradzamy kobietom o gęstych, długich włosach ponieważ bardzo trudno jest go dobrze wypłukać. Po umyciu włosów należy wmasować w skórę głowy zmielone ziarna kawy. Po kilku minutach dość intensywnego masażu, włosy należy dokładnie wypłukać i nałożyć na nie maskę odżywczą. Ten peeling sprawi, że włosy będą niewiarygodnie gładkie i „odbite” od skóry głowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here