Grupa fachowców z różnych branż bardzo często decyduje się na akcesoria z łbem grzybkowym z podsadzeniem. Co warto wiedzieć na temat tych popularnych śrub zamkowych, ponieważ są one również tak określane w literaturze? Wszystkie najważniejsze informacje odnośnie tych elementów złącznych można znaleźć w poniższym artykule.

Jakie spełniają normy?

Zalecamy, aby zdecydować się na akcesoria spełniające konkretne normy. Dlaczego? Takie produkty zostały bardzo dokładnie oraz starannie wykonane. Wyłącznie z porządnych komponentów. Cechują się odpowiednią solidnością, wytrzymałością oraz zabezpieczeniem przed korozją. Porządne śruby zamkowe spełniają normy DIN 603/ISO 8677/PN 82406. Zostały one ustanowione przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny, Międzynarodową Organizację Normalizacyjną oraz Polski Komitet Normalizacyjny, które odpowiada za nasze rodzime normy.

Z czego powstają?

Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem, posiadające metryczny rodzaj gwintu i kilka różnych klas wytrzymałości (4.6, 4.8 i 8.8), są wykonywane z rozmaitych komponentów. To między innymi stal węglowa, mosiądz, stal kwasoodporna A4 oraz stal nierdzewna A2 (INOX). Warto zauważyć, że ten ostatni materiał gwarantuje zaś między innymi żarowytrzymałość, elegancki wygląd, łatwość w aspekcie obróbki oraz czyszczenia. Trzeba zauważyć, że porządne śruby zamkowe zostały dodatkowo zabezpieczone przed działaniem korozji. Powłoka może być pokryta ocynkiem galwanicznym, ocynkiem ogniowym, czasami stosuje się także proces oksydowania. W zależności od materiału, który posłużył do wykonania śrub zamkowych, zmienia się zakres. Dla stali węglowej wynosi on w tym momencie M4 – M20 itp.

Zastosowanie

Okazuje się, że można generalnie zdecydować się na porządne pod wieloma względami śruby zamkowe, które gwarantują bardzo uniwersalne zastosowanie. W jakich sytuacjach takie akcesoria zdają egzamin? Są na przykład znakomite biorąc pod uwagę połączenia konstrukcji drewnianych, ale nie tylko. Gdzie jeszcze mogą być użyte? Także biorąc pod uwagę konstrukcje, które są szczególnie narażone na bezpośredni kontakt ze skórą. Warto tutaj wspomnieć również o łbie kulistym. Posiada on bowiem odpowiednie walory estetyczne. Nie powinno zatem zaskakiwać, że tego typu elementy łączne są również stosowane do skręcania płotów, ławek lub nawet elementów ogrodzeniowych. Praca ze śrubami zamkowymi to po prostu pod wieloma względami czysta przyjemność. Do tego trzeba dodać, że takie właśnie akcesoria mają bardzo atrakcyjne warunki finansowe. Nie trzeba zatem obawiać się, że wydatki w tym temacie będą stosunkowo spore…

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here