Ciąża to przez wiele kobiet bardzo upragniony okres w życiu. Dostarcza ona mnóstwa emocji. Kiedy kobieta jest w ciąży po raz pierwszy jest ona dla niej także źródłem wielu zmartwień i niepokoju. Ale i wielkiej radości. Zazwyczaj ma się wtedy całe mnóstwo pytań dotyczących charakterystyki stanu błogosławionego. Każda kobieta w tym czasie spędza bardzo dużo czasu na lekturze wszelkiego rodzaju książek, artykułów, czy także, chociażby wpisów blogowych związanych z tematyką ciąży.

Jak obliczyć tydzień ciąży?

Jak obliczyć tydzień ciążyJednym z pierwszych tematów, który jest niezwykle istotny dla przyszłej mamy jest to jak obliczyć tydzień ciąży. Zdarza się, że ciąża nie była planowana, więc w pierwszej chwili kobieta ma trudności z oszacowaniem jak długo może ona już trwać. Prawidłowe określenie długości ciąży ma ogromny wpływ na przykład na to, jakie badania w danym czasie kobieta powinna wykonać, albo jakie stosować suplementy. Już nie mówiąc o tym, że po prostu korzystając z różnego rodzaju kalendarzy ciąży będzie mogła na bieżąco śledzić na jakim etapie rozwoju znajduje się w tej chwili dziecko. Dzięki temu będzie też mogła dowiedzieć się, z jakimi objawami na danym etapie ciąży może się spotkać.

Obliczanie tygodnia ciąży nie jest wcale skomplikowane. Aby to zrobić należy po prostu zajrzeć do kalendarza i ustalić, w jakim terminie powinna wystąpić miesiączka. To właśnie ten dzień przyjmuje się jako początek ciąży. Nie jest nigdy możliwe, aby precyzyjnie określić, w jakim dokładnie dniu doszło do zapłodnienia.

Po co informacja o tygodniu ciąży?

Do czego jeszcze przydaje się wiedza o tym, w jakim tygodniu ciąży kobieta aktualnie się znajduje? Oczywiście jest to jedna z informacji, na podstawie których lekarz jest w stanie oszacować termin porodu. Niestety tylko niewielki procent ciąż kończy się w tak wyznaczonym terminie. Jako przyczyny tego stanu rzeczy wskazuje się fakt, że wszelkie kalkulatory obliczające tydzień ciąży i planowany termin porodu biorą pod uwagę, że cykl kobiety trwa równe 28 dni, każdy miesiąc ma 30 dni, a ciąża trwa nie mniej nie więcej tylko 40 tygodni.

Nie mniej jednak jest to bardzo pomocne. Dzięki temu oczywiście można lepiej zaplanować różne rzeczy. Jeśli przyszła mama wie, że na przykład będzie rodzić tuż przed świętami bożego narodzenia, to może z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że nie będzie już wtedy miała zbyt wiele siły na szykowanie świąt. Dzięki temu może tak sobie wszystko zaplanować, żeby wiele rzeczy zrobić już dużo wcześniej, albo też wcześniej zorganizować sobie niezbędną pomoc na ten termin.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here