Dziecko jest skarbem każdego odpowiedzialnego rodzica. Decydując się na nowego członka rodziny warto przeanalizować wszystkie warunki, które będą potrzebne do prawidłowego rozwoju malucha. Po drugie należy wziąć pod uwagę możliwości finansowe oraz zakupić niezbędny sprzęt dla pociechy.

W pierwszych tygodniach i miesiącach życia szkraba przyda się mnóstwo nowych rzeczy, a niektóre z nich będą znikały w mgnieniu oka. Pamiętajmy, że z początku trzeba poświęcić naprawdę wiele czasu, aby zaopiekować się maluchem. Warto wykorzystywać każdą wolną chwilę na zaglądanie do naszej pociechy, ponieważ wymaga ona mnóstwa uwagi. Opiekunowie muszą stworzyć odpowiednią atmosferę i przygotować się na nowe problemy i wyzwania. Warto uporządkować wcześniej wszystkie najważniejsze sprawy tak, aby po narodzinach dziecka mieć jak najwięcej czasu na opiekę. Jeżeli spodziewamy się pociechy po raz pierwszy to warto przygotować się do tego psychicznie i nastawić się na duże zmiany. Z pomocą doświadczonych osób możemy dowiedzieć się cennych informacji na temat wychowania dziecka, a także tego, jak należy zachowywać się na każdym etapie jego życia. Musimy pamiętać przede wszystkim o zdrowiu swoim i dziecka, aby nikt nie został narażony na szkodliwe warunki.

Poród jest wielką niewiadomą dla rodziców, którzy będą przechodzić przez to po raz pierwszy. Przede wszystkim nie należy się martwić i stresować na zapas, ponieważ każda sytuacja jest inna i nie zawsze jest to tak duży ból, jak opisują to inne kobiety. Wszystko przebiega bardzo indywidualnie.

Jak wygląda poród?

Jak wygląda poród?Na samym początku kobieta poczuje pierwsze skurcze, które będą pojawiać się co około dziesięć minut. Nie należy wtedy od razu panikować, ponieważ mamy jeszcze bardzo dużo czasu. Macica przygotowuje się w ten sposób na poród i może potrwać nawet kilka godzin, zanim zaczniemy rodzić. W następnych fazach mogą, chociaż nie muszą odejść wody płodowe, a skurcze będą pojawiały się coraz częściej. W takim momencie należy udać się do szpitala tak, aby zapewnić sobie i dziecku bezpieczeństwo. Gdy zostaniemy przyjęte na oddział bardzo ważne jest aby się nie stresować i głęboko oddychać. W takich chwilach ważne jest wsparcie bliskiej nam osoby, dlatego warto powiadomić o sytuacji kogoś, kto będzie nam towarzyszył. Czas pierwszego porodu jest zazwyczaj dość długi, ponieważ musimy przygotować się na kilka lub nawet kilkanaście godzin. Potem następuje jeszcze faza parcia, która jest zazwyczaj najbardziej wymagającym elementem dla przyszłej mamy.

Poród zazwyczaj trwa nieco dłużej, niż widzimy to na przykład na filmach. Niektóre kobiety decydują się na cesarskie cięcie lub muszą je mieć z przyczyn zdrowotnych. Takie zabiegi zawsze niosą ze sobą duże emocje, dlatego bardzo ważne jest, aby kobieta czuła się pewnie i miała wsparcie rodziny czy też znajomych. Po porodzie zarówno dziecko jak i mama powinni bardzo dużo odpoczywać i dojść do siebie. Najlepiej, aby odwiedziny zaplanować dopiero na kolejne dni, ponieważ każda kobieta musi zregenerować swoje siły. Duża ilość snu i opieka nad nowonarodzonym dzieckiem sprawią, że mama z kolejnymi dniami będzie nabierała coraz więcej energii i chęci do działania.

Zachowanie tuż po porodzie

Zachowanie tuż po porodzieRodzice powinni być nie tylko wsparciem dla dziecka, ale także muszą zadbać o jego dobro i zdrowie. Jeżeli zauważymy niepokojące objawy lub niecodzienne symptomy, to warto zgłosić się z maluchem do specjalisty. Tuż po narodzinach pociecha potrzebuje dużo snu i regularnego karmienia, dlatego mama będzie miała bardzo dużo pracy. Warto udać się do lekarza, który powie nam jakie szczepienia i niezbędne badania będzie trzeba przeprowadzić. Możemy także dowiedzieć się jak należy dbać o zdrowie dziecka i na co trzeba szczególnie zwracać uwagę. Maluchy już w pierwszych tygodniach życia będą domagały się uwagi. Pamiętajmy, że każde dziecko może zachorować nawet w warunkach domowych, dlatego trzeba być czujnym i cierpliwym rodzicem.

Warto poprosić bliską osobę o pomoc w pierwszych dniach, a także podzielić się obowiązkami z partnerem. W ten sposób zyskamy także trochę czasu na regenerację po tak trudnym dla nas czasie. Każda mama musi zadbać o swoje zdrowie nie tylko w ciąży, ale także po niej. Należy udać się do lekarza i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Po cesarskim cięciu trzeba się oszczędzać i koniecznie musimy stosować się do zaleceń lekarza. Jeśli wystąpią jakieś niepokojące objawy trzeba jak najszybciej udać się do specjalisty, który przebada nas i dobierze odpowiednie leczenie.

Świeżo upieczeni rodzice muszą zadbać zarówno o siebie, jak i o dziecko

Pierwsze chwile mogą być bardzo trudne, jednak z czasem uśmiech naszej pociechy wynagrodzi nam wszystko. Ważny jest przede wszystkim spokój i to, aby nie reagować agresywnie. Każdą sytuację można rozwiązać zarówno z pomocą bliskich nam osób, jak i specjalistów. Warto zaopatrzyć się także we wszelkie pomoce i poradniki, dzięki którym dowiemy się wiele nowych rzeczy na temat wychowywania dziecka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here