Zazwyczaj to przez swój nadmierny apetyt nie jesteśmy w stanie schudnąć. Bezustannie próbujemy korzystać z różnych magicznych diet, ale mimo iż początkowo trzymamy się ich zaleceń, z czasem zaczynamy sobie coraz bardziej odpuszczać. Kończymy swoją przygodę z odchudzaniem w sklepie, w którym sięgamy po wszystkie produkty, jakich do tej pory nie mogliśmy spożywać. Wygłodzeni wręcz rzucamy się na słodycze i słone przekąski, objadając się nimi od samego rana do późnego wieczora. Największy apetyt dokucza nam zwykle w nocy, kiedy już udajemy się zmęczeni do łóżka, odprężamy się przy ulubionej książce bądź ciekawym filmie i chcemy zaznać tej odrobiny przyjemności. Dlatego mimowolnie sięgamy ręką do miski wypełnionej popcornem. Na imprezach rodzinnych czy spotkaniach ze znajomymi trudno jest nam się opanować i mimo iż mamy zamiar trzymać się diety, ostatecznie uznajemy, że ten „jeden raz” możemy sobie odpuścić. Jak zmniejszyć apetyt, aby nie utrudniał nam on walki ze zbędnymi kilogramami? Czy jesteśmy w stanie skutecznie go poskromić, by ułatwić sobie pozbywanie się nadprogramowego balastu? Tak, o ile zastosujemy się do kilku sprawdzonych i bezcennych rad.

Odpuszczenie głodówek

Odpuszczenie głodówekPierwsze zalecenie będzie dość proste. Jeśli chcemy schudnąć efektywnie i mądrze, nie możemy dać się skusić na magiczne działanie głodówek. Bez pożywienia teoretycznie moglibyśmy przetrwać nawet do trzech tygodni i gdybyśmy przez ten czas rzeczywiście nie przyjmowali żadnych pokarmów. Na pewno udałoby się nam pozbyć tych kilku czy nawet kilkunastu kilogramów. Odchudzanie byłoby szybkie, jednakże niekoniecznie skuteczne i bezpieczne. Brak pożywienia spowolniłby tempo naszej przemiany materii, przez co moglibyśmy się nabawić poważnych problemów z zaparciami.

Nasze organy na pewno nie funkcjonowałyby prawidłowo, odczuwalibyśmy coraz większe zmęczenie, a nasze samopoczucie zdecydowanie by się obniżyło. Każdego dnia czulibyśmy się coraz gorzej. Dlatego prędzej czy później zrezygnowalibyśmy ze stosowania głodówki. Pozwolilibyśmy sobie na zjedzenie wartościowego posiłku, jednak rozochocony nim apetyt zmusiłby nas do sięgania po kolejne przysmaki, którym nie potrafilibyśmy się kompletnie oprzeć. Głodówka nigdy nie jest mądrym sposobem na zrzucanie wagi. To jedynie przepis na gwarantowany efekt jojo. A tego z całą pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Mądre wybory

Nawet na odchudzającej diecie nie musimy chodzić głodni. Komponując wszystkie posiłki z odpowiednich produktów spożywczych, bez trudu poradzimy sobie z zaspokojeniem swojego apetytu i jednocześnie dostarczymy swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Starajmy się wybierać artykuły o niskim indeksie glikemicznym. Zapobiegają one drastycznym skokom poziomu glukozy we krwi, dzięki czemu możemy uniknąć sytuacji, w których nagle odczuwamy ogromny apetyt. Doskonale nas nasycą i zagwarantują uczucie pełnego brzucha. Do produktów o niskim indeksie glikemicznym należą niemalże wszystkie warzywa, które powinniśmy jeść dosłownie na okrągło. Mają niewiele kalorii, są smaczne i podwyższają wartość energetyczną wszystkich dań. Jeżeli wypełnimy nimi swój talerz, będziemy w stanie szybciej nasycić się jego zawartością, a na sam jego widok poczujemy się pełni, gdyż wysoko objętościowe potrawy oddziałują pozytywnie na nasz wzrok.

Unikajmy natomiast takich produktów, które w swoim składzie kryją wiele sztucznych i chemicznych dodatków. To przez nie czujemy się głodni, dlatego na krótką chwilę po zjedzeniu hamburgera ponownie mamy ochotę na konsumpcję czegoś tłustego bądź słodkiego. Po słodycze oczywiście nie powinniśmy sięgać, ale jeśli nie wyobrażamy sobie bez nich życia, starajmy się je przygotowywać samodzielnie. Pieczmy zdrowe ciastka owsiane bądź rozkoszujmy się śniadaniowymi owsiankami, zaspokajając swoje zapotrzebowanie na cukier.

Jak zmniejszyć apetyt przy pomocy aktywności fizycznej?

Jak zmniejszyć apetyt przy pomocy aktywności fizycznej?To, czy nasze odchudzanie okaże się efektywne, zależy przede wszystkim od samej diety. Jeżeli jednak mimo spożywania wartościowych produktów o niskim indeksie glikemicznym wciąż narzekamy na swój nadmierny apetyt, który odzywa się niemalże bezustannie, możemy spróbować sobie z nim poradzić w jeszcze inny sposób. Wykorzystajmy cudowną moc aktywności fizycznej! Zamiast leżeć w łóżku i oglądać zdjęcia niesamowicie wyglądających czekoladowych ciast czy czekoladek, wyjdźmy na świeże powietrze i spróbujmy przebiec chociaż tych kilka kilometrów albo nawet pospacerować. Uprawiamy zróżnicowane dyscypliny sportowe i róbmy to jak najczęściej, a szybko zauważymy, że po porządnym treningu mamy znacznie mniejszą ochotę na jakąkolwiek żywność. Aktywność fizyczna zwiększa ilość hormonów szczęścia występujących w naszym organizmie, do których produkcji dochodzi także podczas jedzenia czekolady. Im więcej mamy endorfin, tym lepiej się czujemy, a wtedy nawet najbardziej ulubione przekąski nie robią na nas kompletnie żadnego wrażenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here