Osoby rozpoczynające dietę oraz treningi mają do dyspozycji szeroką gamę różnych preparatów, które mają wspomagać osiągnięcie optymalnych efektów. Wśród nich znajdują się także spalacze tłuszczu. Czy ich stosowanie jest jednak niezbędne do uzyskania wymarzonej sylwetki?

Obecnie wiele osób sięga po suplementy diety – ich producenci obiecują, że przez ich regularne stosowanie można uzyskać bardzo dobre efekty w dążeniu do wyznaczonych celów treningowych i dietetycznych.

Wśród chętnie wybieranych suplementów diety są także spalacze tłuszczu, czyli fat burnery. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu to suplementy diety, które zawierają składniki wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej. Zawierają one najczęściej takie związki jak:

  • kofeina
  • ekstrakt z zielonej herbaty
  • guarana
  • CLA
  • synefryna
  • efedryna

Jakie efekty dają spalacze tłuszczu?

Swój efekt spalacze tłuszczu uzyskują przez termogenikę, czyli przez podwyższenie poziomu ciała, a tym samym wspomagają spalanie nadmiaru kalorii. Najlepszy efekt termogeniczny można uzyskać w trakcie treningów, jak zaznacza trener Dawid Woźniakowski prowadzący stronę Dawidwozniakowski.pl.

Stosowanie spalaczy tłuszczu przed treningami pozwala na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Dochodzi wtedy do szybszej przemiany materii, zwiększonego spalania kalorii, a także do poprawy wydolności organizmu – możliwe są dłuższe i bardziej intensywne treningi.

Spalacze tłuszczu – dla każdego?

Jednak nie u każdej osoby spalacz tłuszczu przyniesie oczekiwane efekty. Nie powinno się ich stosować na samym początku redukcji – najlepsze efekty dają dopiero wtedy, gdy spali się część tkanki tłuszczowej.

Również suplementy diety tego rodzaju nie są rekomendowane dla osób z chorobami serca i nadciśnieniem tętniczym.

Zatem spalacze tłuszczu pomagają, ale nie są niezbędne w procesie odchudzania i kształtowania sylwetki.

Więcej inflacji o efektywnych treningach bez suplementów diety można uzyskać na stronie internetowej Dawidwozniakowski.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here