Aranżacja wnętrza będzie spójna, jeśli wszystkie pomieszczenia w domu będą urządzone w podobnym stylu. Choć jeszcze kilka lat temu łazienka była zupełnie pomijana i pełniła wyłącznie funkcje praktyczne, obecnie jej estetyka ma bardzo duże znaczenie.

Dekoracje w łazience – czy to dobry pomysł?

Oczywiście, że tak! Kluczowa jest jednak powierzchnia łazienki, ponieważ to od niej zależy, czy w pomieszczeniu znajdzie się miejsce na ustawienie ozdobnych przedmiotów. Duża przestrzeń pozwoli zaaranżować wnętrze dodatkami, które nawiążą do stylu całego mieszkania, nadając łazience większe znaczenie niż tylko funkcjonalność. Dekoracje najczęściej stosowane w łazience to kwiaty żywe oraz sztuczne – ułożone w niewielkich i minimalistycznych kompozycjach. Dużą popularnością cieszą się także świece. Zdarzają się również dużej wielkości wazony stojące na podłodze. Jeśli łazienka jest niewielka, nic straconego – jej wnętrze podkreślić można oryginalnymi akcesoriami łazienkowymi.

Klasycznie czy nowocześnie?

Łazienka nie musi być nudna – wykorzystując akcesoria łazienkowe można zmienić aranżację i nadać jej wyjątkowego charakteru. Zaletą takiego rozwiązania są również niskie koszty odświeżenia wnętrza. Dodatki i akcesoria do łazienek dostępne m.in na agatameble.pl są na tyle różnorodne, że bez problemu można dobrać coś idealnie pasującego do charakteru aranżowanej przestrzeni. Akcesoria dostępne są w wersjach klasycznych, a więc o standardowych kształtach i kolorach, ale również geometrycznych i niezwykle dekoracyjnych brył, które mają charakter designerski i doskonale podkreślają styl wnętrz nowoczesnych.

Łączenie dodatków i akcesoriów

Spójność kompozycji zachować można poprzez odpowiednie dobranie dodatków. Obecnie odchodzi się od konieczności wybierania wszystkich akcesoriów w tym samym stylu. Łączenie różnych cech wspólnych da znakomity efekt – postawić można na jeden kolor, ale różne kształty i faktury lub odwrotnie, kilka odcieni tego samego koloru lub barwy do siebie zbliżone i jeden rodzaj brył.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here