Dlaczego warto ćwiczyć regularnie?

0
3380

Wszyscy wiemy, że aktywność fizyczna to dobrodziejstwo dla naszego organizmu. Nie każdy z nas potrafi jednak znaleźć motywację do regularnych ćwiczeń. Zazwyczaj tłumaczymy się nadmiarem obowiązków i brakiem czasu. Jeżeli już postanowimy, że zaczniemy ćwiczyć, szybko mija nam zapał.

Niektórzy z nas ćwiczą od czasu do czasu. Takie ćwiczenia nie przynoszą żadnych efektów. Aby odczuć korzyści płynące z ćwiczeń, należy robić to regularnie, przynajmniej 2-3 razy w tygodniu po co najmniej 30 minut.

Lepsza kondycja

Regularna aktywność fizyczna zdecydowanie poprawia formę, kondycję i wydolność oddechową. Zaczynamy być bardziej sprawni fizycznie, wolniej się męczymy. Dzięki temu pokonywanie schodów czy niesienie ciężkiej torby z zakupami będzie łatwiejsze.

Szybsze spalanie tłuszczu

Dzięki regularnym ćwiczeniom wzrasta nasza masa mięśniowa, szybciej spala się nagromadzony tłuszcz. Przyspieszeniu ulega nasza przemiana materii.

Lepsze samopoczucie

Regularne ćwiczenia bardzo poprawiają samopoczucie i kondycję psychiczną. Podczas ruchu organizm uwalnia hormony szczęścia, po treningu czujemy się znakomicie odprężeni,  zrelaksowani, bardziej zadowoleni i pełni energii.

Poprawa zdrowia

Każda regularna aktywność fizyczna to sposób na poprawę zdrowia. Regularny ruch w jakiejkolwiek postaci: bieganie, ćwiczenia na siłowni, w klubie fitness, a nawet ćwiczenia w domu to najlepszy sposób na zapobieganie wielu chorobom. Wysiłek fizyczny wzmacnia kości, zapobiegając osteoporozie. Poprawia też krążenie krwi, zapobiega chorobom krążenia, reguluje ciśnienie krwi.

Ćwiczenia fizyczne to również mniej problemów z kręgosłupem, lepsza postawa ciała, to także zwiększona odporność organizmu na różnego rodzaju infekcje.

Większa pewność siebie

Regularny wysiłek fizyczny dodaje pewności siebie. Utrata zbędnych kilogramów, ładnie wyrzeźbione mięśnie sprawiają, że zaczynamy się sobie bardziej podobać, bardziej akceptujemy siebie, stajemy się bardziej towarzyscy, mamy większą ochotę spotykać się z innymi ludźmi. Ćwicząc na zajęciach grupowych mamy okazję poznać nowe osoby, nawiązać nowe przyjaźnie.

Jeżeli jeszcze nie korzystamy regularnie z aktywności fizycznej, najwyższa pora, by to zmienić. Jeśli nie mamy czasu na regularne wyjścia do klubów fitness, zacznijmy ćwiczyć w domu. Najlepiej zaopatrzyć się w jakiś sprzęt sportowy. Regularne treningi na sprzęcie sportowym w domu są równie efektywne, jak treningi na profesjonalnej siłowni.

[Głosów:4    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here