Laser frakcyjny Emerge do usuwania blizn

0
1213

Blizny obejmują większośc z nas. Tworzą się po płytkich urazach i bledną bez pozostawienia po sobie śladu. Bywają mało tego też takie, które spędzają nam sen z powiek, stanowią problemy estetyczne, a nawet zdrowotne.

Na wstępie należy omówić kompletnie z jakimi wariantami blizn mamy do czynienia. Ze względu na ich wygląd odróżniamy trzy odmiany. Pierwszym z nich są blizny przerostowe, zwane inaczej hipertroficznymi. Ich narodziny najczęściej uwarunkowane jest przedłużającym się procesem gojenia czyli w wyniku infekcji. Blizny tego typu są czerwone, pogrubiałe, wznoszące się ponad poziom skóry, chociaż utrzymujące się w brzegu rany. Wraz z upływem czasu jest w stanie dojść do ich etapowego ustępowania. Drugim odmianą blizn są keloidy, albo bliznowce. Są to zmiany przypominające guzy, które zbudowane są z tkanki łącznej włóknistej. W przeciwieństwie do blizn przerostowych, omówionych powyżej, poszerzają się poza pole rany pierwotnej. W szczególności główną cechą tego rodzaju blizn jest fakt, iż nie poddają się niefortunnie samodzielnej regresji wraz z upływającym czasem. Keloidy najczęściej mają nieregularne kształty oraz czerwoną lub fioletową barwę. Ich tworzenie związane jest z specjalnami okolicznościami do zbyt nadmiarnego wytwarzania włókien tkanki łącznej. Ostatnim odmianą blizn są blizny atroficzne, zwane zanikowymi. Te blizny charakteryzują się przeważnie okrągłym kształtem. W związku z tym, że leżą niżej poziomu skóry, wyglądem przypominają miejscowe zagłębienie. Powstają przeważnie w wyniku następstw trądziku ewentualnie przebytej ospy wietrznej. Do grupy blizn zanikowych zaliczane są poza tym rozstępy.

Generowanie się blizn jest zawiłym procesem gojenia się traknki po różnego rodzaju zranieniach przerywających ciągłość ciała. Uszkodzona skóra naprawiana jest tkanką łączną, a   zabliźnianie się rany odbywa się na płaszczyźnie 4 faz. Faza 1 jest stanem zapalnym, który ma start w chwili gojenia. W trakcie od 24-48 godzin dochodzi do przekrwienia, a naczynia włosowate stają się w wyższym stopniu przepuszczalne. Rana zostaje wypełniona skrzepem krwi, który jest doskonałym opatrunkiem i osłania ranę przed odwodnieniem i drobnoustrojami chorobotwórczymi. Efektem fazy zapalnej jest ograniczona faza zapalna. W tym etapie rana oczyszcza się. Do rany zaczynają dochodzić naczynia krwionośne, trwa to mniej więcej siedmiu dni. W trzeciej fazie rozpoczyna się okres gojenia. Generowany kolagen sprawuję rolę podpierania tworzącej blizny. Dochodzi do równowaga między ilością produkowanego kolagenu, a tym, który ulega rozkładowi i usunięciu. W szczególności ważne jest aby pamiętać o ciągłym czyszczeniu rany i dezynfekcji, dlatego że czynności te minimalizują ryzyko pozostawania blizn. Końcową fazą w gojeniu się blizn jest okres przebudowy. Jest to długotrwały etap, który może trwać od kilku miesięcy, nawet do kilku lat.

Na generalny wygląd blizny ma funkcjonowanie krocie czynników. W szczególności istotne są odmiany urazu, czyli odróżnienie czy powstały z powodu zranienia, oparzenia, czy też cięcia chirurgicznego. Na ostateczny wygląd blizny ma wpływ nadto fakt w jakim miejscu na ciele się znajduje oraz osobiste cechy organizmu, do których zaliczamy skłonność do bliznowacenia. rozmaite blizny w czasie trwania swojej świeżości charakteryzują się różowym kolorem, i wraz z upływem czasu bieleją i przybierają perłową barwę. w żadnym razie niestety nie nawracają do fizjologicznego koloru skóry. spowodowane jest to deficytem pigmentu w tkankach blizny. Na dodatek blizny skórne pozbawione są wszelkich przydatków skórnych jakimi są włosy, gruczoły łojowe oraz mieszki włosowe.

Musimy miec na uwadze to, że ostateczny wygląd blizny polega w wysokim stopniu od naszej solidności w jej pielęgnacji. nie licząc używania kremów i maści niewłaściwe jest urywanie strupków, które stworzone są w trakcie gojenia się rany. Strupki w trakcie gojenia same kruszeją, a ich urywanie jest w stanie wywołać do nieoczekiwanej infekcji oraz natężenia się blizny. Po procedurach w okolicy brzucha lub cesarskim cięciu należy troszczyć się o kontrolowanie wagi. Nadmierny pomnożenie tkanki tłuszczowej spowoduje rozszerzenie skóry, a wraz z tym blizny, która będzie większa, jeżeli rana jest osadzona na miejscach zagrożonych zwiększonym napięciem (np. na kolanie, łokciu) trzeba ograniczyć zginanie łokcia lub kolana aby nie doprowadzać do porozrywania się blizny. Przez co najmniej rok blizna musi być strzeżona przed promieniami słonecznymi. nieobecność opieki kremami z filtrem lub maskowania blizny ubraniem może wpędzić do przerostów, towarzyszyć może nieprzyjemne swędzenie, ból i pieczenie. Blizna eksponowana na promieniowanie słoneczne może na złość stać się dużo ciemniejsza co niemniej ją uwypukli.

Blizny jako specyficzny proces gojenia się ran mogą przyczynić się do odbierania dyskomfortu nie tylko fizycznego ale także psychicznego. w wielu przypadkach proponowane są metody plastyczne i chirurgiczne w celu usunięcia blizn. Są wprawdzie bolesne i inwazyjne. Niosą za sobą ryzyko powikłań, tymczasem nie są koniecznością i idealnym rozwiązaniem na uwolnienie się tych brzydkich zmian.

Lublinie laser Emerge posiada gabinet kosmetyczny Laser Look, ul. Głęboka 10/36, 20-612 Lublin, tel. 730-082-090. Laser Emerge  wywodzi się z grona laserów frakcyjnych. Dopasowany jest do zabiegów usuwających zmarszczki, a także wszelkich zmian skórnych wywołanych procesem starzenia. Uszczupla rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, nierówność tekstury skóry, powierzchniowe zmiany pigmentowe, rozstępy oraz przede wszystkim pomaga wyeliminować blizny. Dzięki niemu możliwe jest pozbycie się szpetnych blizn bez konieczności wizyty u chirurga. Postrzega się go więc za genialną alternatywę dla innych dróg zwalczających zmiany skórne. Zaczerwieniona skóra i opuchlizna w obszarze sesji hamuje się do zera w ciągu od 24 do 48 godzin. Pomimo to nie jest konieczna rezygnacja z normalnych obowiązków i aktywności. niemniej jednak laser na blizny Emerge jest całkiem sprawdzony dla organizmu człowieka i nie powoduje niepożądanych kłopotów. generuje promienia laserowe, które nie obejmują całej powierzchni tkanki poddawanej terapii, a jedynie pewną jej część w postaci punktów. Jego kompleksowość i uniwersalność umożliwia ujędrnienie i napięcie skóry, poprzez odbudowę oraz produkowanie przez fibroblasty kolejnych włókien kolagenowych i elastynowych. należałoby zaznaczyć, że laser ten jest proponowany do zabiegów, które nie wymagają okresu rekonwalescencji, normalny jej okres jest szczególnie krótki. Jest to jedno z szczególnie wypróbowanych rozwiązań dzięki czemu możliwa jest walka z bliznami różnego pochodzenia. Ilość zabiegów koniecznych do zlikwidowania nieoczekiwanej blizny jest zależna od jej wielkości. Pierwsze efekty można odnotować już następnego dnia, a pełne rezultaty otrzymuje się nawet po 3 miesiącach, po okresie czasu gdy skóra zostanie przebudowana i zagojona.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here