Plecak skórzany nie jest w najlepszym stanie? Coś o tym wiemy… Plecaki czy tego chcemy, czy nie brudzą się i w ten sposób tracą na swoich walorach estetycznych. Na szczęście każdy plecak można uratować. Pomoże Ci w tym odpowiednia konserwacja i czyszczenie. Dziś przyjrzymy się temu, jakie środki do czyszczenia skór warto używać troszcząc się o plecaki skórzane damskie oraz plecak męski skórzany. Na rynku masz w czym wybierać! Pytanie brzmi, po co sięgać i w jaki sposób używać poszczególne środki do oczyszczania skór.

Jak czyścić plecak skórzany?

Wszystkie plecaki niezależnie od materiału, z którego są wykonane w pierwszej kolejności należy solidnie oczyścić. Mając mocno zabrudzony plecak skórzany nie możesz od razu poddawać go działaniu środków konserwujących. W ten sposób można tylko zniszczyć trwale plecak. Zarówno plecak męski, jak i plecaczek damski najpierw trzeba oczyścić z pomocą wilgotnej szmatki. Jego zewnętrzna powierzchnia powinna być dokładnie przetarta, by usunąć kurz, piasek i delikatne plamy. Poza tym konieczne jest to, aby plecaki zostały dobrze wyczyszczone też wewnątrz. W tym przypadku najlepiej po prostu wytrzepać plecaki skórzane wyciągając na zewnątrz podszewki komór wewnętrznych i opróżniając kieszenie. Możesz się nieźle zdziwić ile brudu skrywa wnętrze Twojego plecaka. Takie proste, regularne oczyszczanie sprawi, że znacznie wygodniej będzie korzystać z plecaka. Oczyszczony w środku plecak skórzany czasami wymaga wyprania podszewki. Tutaj trzeba uważać, aby nie zamoczyć w wodzie z proszkiem lub mydłem również jego skórzanej powierzchni zewnętrznej. Woda i oryginalna skóra nie bardzo się lubią. Nie wpadaj też czasami na pomysł, by wrzucać na szybko plecak męski skórzany lub plecaczek damski do pralki. W ten sposób możesz pożegnać się z pięknem plecaka na zawsze. Pralka, wirowanie, wysoka temperatura wody, a do tego bezmyślnie dodany proszek i płyn do płukania to zestaw zabójczy dla każdej skóry. Nawet najmocniejsza nie przetrwa takiej masakry… Dlatego uwierz nam na słowo i nie eksperymentuj próbując obejść konieczność dokładnego oczyszczania plecaka własnoręcznie.

Impregnaty do skór, co używać?

Środki do oczyszczania skór doczekały się solidnej kolekcji produktów. My polecamy przede wszystkim te tworzone z wykorzystaniem naturalnych składników, które są dobre nie tylko dla samego materiału skórzanego, ale też dla środowiska. Plecaki skórzane produkuje się z różnego typu skór, dlatego musisz dowiedzieć się z czego wyprodukowano Twój. Przykładowo plecaki skórzane damskie są często tworzone z użyciem skór licowych, a także wymagającego nubuku. Warto wiedzieć, że zamsz i wspomniany nubuk łatwo można uszkodzić przy czyszczeniu. Dlatego mając taki plecaczek damski lub męski koniecznie musisz używać impregnaty do skór stworzone specjalnie do oczyszczania nubuku bądź zamszu – nie inne! Czyszcząc plecaki vintage, których materiał w produkcji jest często poddawany procesom postarzania warto upewnić się, czy nie zaszkodzą im niektóre impregnaty do skór. Dlatego zawsze przed użyciem tych środków upewniaj się, z czego dokładnie zrobiono Twój plecak skórzany.

Środki do oczyszczania skór, które świetnie radzą sobie z odzyskaniem utraconego blasku i elegancki materiałów to przede wszystkim tłuszcze do skór. To preparaty, które odżywiają każdy plecak męski skórzany i plecaczek damski. W ciągu kilku minut przywracają im piękny wygląd i sprawiają, że plecaki wyglądają jak nowe. W walce z plamami warto zastosować proste w użyciu pianki czyszczące. Ich skład świetnie radzi sobie z bardziej i mniej zaawansowanymi plamami. Stawiając na impregnaty do skór z składników naturalnych masz pewność, że plecak skórzany nie zostanie uszkodzony przez silne środki chemiczne. Czasy, w których oczyszczano plecak z sercem na ramieniu bezpowrotnie minęły. Za każdym razem czytaj dokładnie instrukcje obsługi impregnatu i jego skład, a konserwacja Twoich ulubionych akcesoriów galanteryjnych będzie prostsza niż teraz sądzisz. Daj swoim dodatkom odzieżowym drugie życie.

Podziel się z nami efektami swoich działań pozostawiając w komentarzu zdjęcia przed i po impregnacji. Chętnie zobaczymy, jak wiele zmienia odpowiednie impregnowanie materiału skórzanego  z użyciem odpowiednich środków do oczyszczania skór.

Powodzenia!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here