Zawód pilota od zawsze postrzegany był jako bardzo prestiżowy. Pilot to ktoś, kto sprawuje ważną funkcję prowadzenia samolotu, w jego rekach jest życiu setek osób, będących na pokładzie. Jak zostać pilotem? To pytanie zadają sobie młodzi ludzie, którzy marzą o tym zawodzie. To, co ciągnie ich w kierunku tego zawodu to na pewno chęć zwiedzania i możliwość zobaczenia wielu ciekawych i nieznanych im dotąd miejsc na całym świecie. Czynnikiem decydującym wyborze tego zawodu jest także mundur pilota i cała ta jego otoczka bycia przystojnym i ważnym. To bardzo ważne dla młodych ludzi, którzy chcą być w życiu doceniani i podziwiani.

Jak zostać pilotem?

Jak zostać pilotem?Nie każdy młody człowiek, który decyduje się włożyć mundur pilota, będzie ten mundur nosił. Przed kandydatami stawia się trudne zadania. Przede wszystkim ich zdrowie musi być w nienagannej formie. Tylko zdrowi w 100 procentach młodzieńcy, będą mogli przejść dalszy etap rekrutacji. Przed nimi jeszcze szereg pytań testowych z ogólnej i specjalistycznej wiedzy. Wiele godzin spędzonych w symulatorze samolotu, by sprawdzić jak ich organizm zachowuje się podczas warunków panujących w samolocie (różnica ciśnień, zmęczenie podczas długich lotów, koncentracja uwagi, szybkie reagowanie na zmieniającą się sytuację podczas lotu). Po takim szkoleniu pilot jest już gotowy do pracy.

Z pewnością pierwsze dni, tygodnie, a nawet miesiące pracy pilot okupi olbrzymim stresem

To ogromna odpowiedzialność kierować tak wielką maszyną, brać w swoje ręce los setek ludzi. Ta odpowiedzialność za życie innych często paraliżuje początkujących pilotów. Jednak w miarę czasu, nabierają oni doświadczenia i stres z tym związany mija.
Marząc o karierze pilota, młodzi ludzie często wyobrażają siebie jako przystojnych panów w eleganckich mundurach zwiedzających świat.

Rzeczywistość okazuje się bardziej brutalna. Pilot to człowiek, który kieruje samolotem i zajmuje się dostarczaniem ludzi w określone miejsce. Jego praca jest bardzo trudna, wymaga wielkiego skupienia i zaangażowania wszystkich procesów poznawczych. To praca, podczas której pilot musi odłożyć wszystkie swoje sprawy na bok, skupić się tylko i wyłącznie na pracy.

Po skończonym locie nie ma on ani czasu, ani ochoty na zwiedzanie miejsca, w które przybył. Musi zregenerować swoje siły, by ponownie usiąść za sterami samolotu. Tak więc marzenia o zwiedzaniu i poznawaniu świata przez pilotów to czyste mrzonki. Owszem zdarza się, że pilot zobaczy coś więcej niż samolot, w którym leci, ale to raczej lotniska i pobliskie im hotele.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here