Dobór odpowiedniej etykiety to kluczowa sprawa dla promocji i rozpoznawalności każdego produktu. Klienci się do nich przywiązują, ale zanim sięgną po ten jeden konkretny produkt, coś musi przyciągnąć ich uwagę. Tę rolę oczywiście pełni etykieta, więc nie powinna być ona przypadkowa i kiepskiej jakości.

Co nam się podoba w etykietach, czyli projekt

Jak to się dzieje, że jedne etykiety się podobają i przyciągają uwagę, a inne już niekoniecznie? Znaczenie mają nie tylko kolory i kształt, ale także inne elementy, które sprawiają, że ta właśnie etykieta wyróżnia się spośród innych. Mogą więc to być dodatkowe dekoracje, tłoczenia, wypukły lakier, złota obwódka, laminacja oraz wiele innych przykuwających uwagę elementów.

Druk etykiet samoprzylepnych odbywa się na różnorodnych, specjalistycznych urządzeniach, dzięki którym można uzyskać naprawdę wyjątkowe i niepowtarzalne efekty. Istnieje wiele rodzajów druków, które zależnie od nośnika, czyli papieru lub folii, w krótkim czasie stworzą dowolną ilość etykiet w formie rolek lub arkuszy. Można skorzystać z gotowych wzorów lub stworzyć etykietę personalizowaną.

Rodzaj nośnika – wybieramy papier lub folię

Ma to również niebagatelne znaczenie. Te dwa materiały różnią się przede wszystkim wytrzymałością. Żywotność etykiety papierowej przewidziana jest na okres od 6 miesięcy do roku. Jednak nie jest ona również odporna na takie czynniki jak wilgoć oraz ścieranie. Nie będzie więc to dobry wybór, gdy produkt ma być długotrwale oznaczony.

Druk etykiet samoprzylepnych na folii daje znacznie bardziej trwałe oznaczenie produktom. Naklejka foliowa może wytrzymać nawet kilka lat. Jeśli więc takie są nasze oczekiwania, to takie rozwiązanie będzie znacznie lepsze.

Sposób wykończenia, czyli jeszcze trochę o efektach specjalnych

Niezależnie od tego, czy druk etykiet samoprzylepnych odbędzie na papierze czy folii, mogą się one różnić sposobem wykończenia. Papier może być matowy, półbłyszczący lub błyszczący, a folia biała, transparentna, a także matowa lub błyszcząca.

Tradycyjne etykiety zazwyczaj mają kształt prostokąta lub kwadratu. Ale inny kształt to także dobry sposób na wyróżnienie swojego produktu.

Warto to przemyśleć i być może zdecydować o innym i bardziej niepowtarzalnym kształcie naklejki.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here