„Kevin sam w domu”, „Witaj, Święty Mikołaju” czy „Listy do M.” to obowiązkowe pozycje filmowe, które muszą się znaleźć w naszym okołoświątecznym repertuarze. „Cicha noc” to polski film z 2017 roku, którego akcja toczy się w okresie bożonarodzeniowym. Ten dramat i komedia w jednym powinien na stałe zagościć na naszych telewizorach w świąteczne wieczory. Dlaczego film jest wart obejrzenia? Oto nasza recenzja.

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/recenzja-filmu-cicha-noc/

„Cicha noc” – o czym jest film?

Główny bohater filmu Adam przyjeżdża niespodziewanie do domu na święta z zagranicy, aby spędzić wspólnie z rodziną czas przy wigilijnym stole. W rzeczywistości powód jego przybycia jest inny… Gdy zaczyna powoli zdradzać szczegóły swojego przyjazdu poszczególnym członkom rodziny, podczas Wigilii Bożego Narodzenia zaczynają się dziać rzeczy, które będą miały duży wpływ na dalsze życie każdego z domowników. 

„Cicha noc” – krótka recenzja

Film „Cicha noc” to esencja typowej polskiej wigilii – duża familia, sztandarowe świąteczne filmy lecące w telewizorze, alkohol na stole, rodzinne zdjęcia i grupowe odgrywanie pożądanych tego dnia ról. W filmie są bardzo dobrze zobrazowane chwile, w których na kilka dni przed świętami i w trakcie ich trwania problemy bohaterów, z którymi borykają się na co dzień, magicznie znikają. W końcu w okresie Bożego Narodzenia nie wypada być zgorzkniałym i naburmuszonym. Lepiej udawać zadowolonego z życia człowieka. Dla świętego spokoju całej rodziny. W rzeczywistości takie naginanie prawdy prowadzi do licznych napięć, które mogą być tragiczne w skutkach.

Na wyróżnienie zasługują dialogi bohaterów, które idealnie odwzorowują problemy, z którymi zmaga się wiele polskich rodzin w czasie świąt. Dyskusje były błyskotliwe i w punkt. Doskonała była również gra aktorska. Brawa należą się głównemu bohaterowi Dawidowi Ogrodnikowi oraz Arkadiuszowi Jakubiakowi, którzy okazali się mistrzami w swojej profesji. Scenografia także była perfekcyjna – każdy filmowy gadżet był przemyślany i we właściwym miejscu.

Zobacz także: http://www.juniorhandling.pl/smart-home-sprytne-gadzety-domu-xiaomi/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here