Pandemia okazała nam, że nauczanie zdalne jak najbardziej ma sens i może się odbywać w wielu przypadkach. Dla niektórych gałęzi edukacji okazuje się nawet, że jest to najwłaściwsza i najlepsza forma nauczania. Dlaczego tak jest w przypadku konwersacji po niemiecku?

Łączenie się z każdego miejsca

Konwersacje po niemiecku online możemy odbywać z dowolnego miejsca, w którym mamy połączenie z siecią, co oznacza, ze naukę możemy kontynuować po przeprowadzce, w trakcie urlopu czy wyjazdu służbowego. Szkoły stacjonarne siłą rzeczy nie mogą nam dać takich możliwości – są w jednym miejscu, do którego musimy dotrzeć, a jeśli planujemy wyjazd, to niestety, ale konwersacja przepada.

Ma to także inną zaletę – łatwiej wybrać rozmówcę, który spełnia nasze wymagania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by był to native speaker mieszkający w Niemczech, jeśli tylko pozwala na to nasz poziom językowy.

Kto ma na to czas?

Wybór szkoły, wybór lekcji, dojazd na zajęcia, powrót do domu… To wszystko zajmuje czas, bywa że całkiem sporo, zwłaszcza jeśli pochodzimy z małej miejscowości lub wsi i na konwersacje musimy dojechać do innego miasta. Trudno znaleźć dziś osobę, która mogłaby sobie na to pozwolić.

Czy w przypadku konwersacji po niemiecku online czasu potrzeba mniej? Oczywiście. Przede wszystkim odchodzi problem z dojazdami – możemy je odbywać z domu lub innego dowolnego miejsca. Plusem jest też dopasowanie do własnego grafiku – czas na konwersacje po niemiecku online można łatwiej zaplanować, zwykle dostępnych jest więcej godzin, kiedy mogą się odbywać niż w przypadku stacjonarnych, czasem na każdy miesiąc można je planować inaczej, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Ilość szkół

Jeszcze kilka lat temu szkół językowych było dużo, realizowały zajęcia w różnych językach, łatwo było znaleźć takie, które prowadziły tylko konwersacje po niemiecku, już bez całej dodatkowej teorii. Dziś tak nie jest, szkół stacjonarnych jest coraz mniej, a przecież umiejętności językowe stają się coraz ważniejsze.

Właśnie na przeciw temu zapotrzebowaniu wychodzą konwersacje po niemiecku online – to forma dla wielu osób wygodniejsza, więc liczba szkół oraz indywidualnych rozmówców (także native speakerów!) stale rośnie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here