Pandemia uświadomiła nam wiele. Dała nam pewne wyobrażenie, dotyczące tego, jak bardzo nieprzewidywalny jest świat. Jednego jesteśmy pewni,  pandemia odebrałam miejsca pracy wielu osobom. W niektórych przypadkach utrata pracy okazała się być nieodwracalna. Czy jednak w tak szybko rozwijających się czasach możemy przywiązywać się tylko do jednego zawodu? Powinniśmy uważnie wybierać swój zawód, żeby mieć zapewnioną pracę nawet w tak ciekawych czasach, jak obecnie. Dzisiaj ujawnimy jakie zawody przyszłości zdają się posiadać ogromną perspektywy. Jesteście ciekawi? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/zawody-przyszlosci-jakie-zawody-i-stanowiska-daja-perspektywy/ 

Jak wybrać zawód przyszłości? 

Kończę szkołę podstawową w wieku 15 lat ciężko jest przewidzieć Jaki zawód będzie najbardziej pożądany za 5, a nawet 10 lat. Możemy jednak zaobserwować trendy, które na rynku zaczynają dopiero istnieć. Dlaczego jest to ważne? Chociażby z tego, że popyt na daną w rację może najzwyczajniej w świecie zniknąć. Wszystko za sprawą skoku technicznego, powstałego za sprawą długotrwałego kryzysu.

Dodatkowo, może okazać się, że dana praca jest pożądana, jednak nie jest ona bardzo opłacalna. Dzisiejsze stanowiska, chociaż mogą okazać się bardzo atrakcyjne, za jakiś czas mogą być łatwo zapomniane i spisane na straty. Co więcej obecnie nie mamy gwarancji na trwałość którejkolwiek w branży. W niektórych, w takich jak branża gastronomiczna, trendy zmieniają się z dnia na dzień. Przykładem tego jest chociażby moda na weganizm, która zagościła w wielu knajpach. Oprócz menu standardowego, w karcie znajdują się również posiłki dla wegan. 

Zawody przyszłości – czyli jakie? 

Stale istnieje zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT. Wszystko to za sprawą rozwoju technologii, ponieważ w najbliższej przyszłości na rynku pojawią się zupełnie nowe stanowiska pracy obejmujące  taką branże. Z prognozy Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych wynika, że zatrudnienie jako inżynier elektrotechnologii wzrośnie od 2012 do 2021 o 35%. 

Kolejnym zawodem przyszłości jest analityk Big Data. Według Harvard Business Review jest to najseksowniejszy zawód XXI wieku. Nie ma się co dziwić, ponieważ obecnie firmy gromadzą tak wiele ilości danych, których analiza często jest kluczowa dla rozwoju biznesu. Ich praca polega na analizie danych oraz skierowaniu na ich podstawie określonych w decyzji oraz rozwiązań.

Zobacz też: http://www.juniorhandling.pl/mikroapartamenty-rynku-nieruchomosci/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here