Każda zadbana kobieta pragnie mieć piękne zadbane dłonie i paznokcie. Kiedy nasza praca bądź kruchość naszych naturalnych paznokci nie pozwala nam na ich zapuszczenie, możemy je sobie przedłużyć. Na rynku jest wiele dostępnych metod na przeprowadzenie całego procesu, ale recepta na sukces jest jedna dla każdej z metod. Kluczem do pięknych, długich paznokci jest uprzednie przygotowanie płytki.

Jak przedłużyć paznokcie?

Jak przedłużyć paznokcie?Należy najpierw zająć się skórkami. Dokładnie je wyciąć specjalnym radełkiem, a najlepiej i najszybciej pójdzie nam to po zmoczeniu dłoni w ciepłej wodzie z mydłem. W ten sposób skórki będą zmiękczone i z łatwością je wytniemy. Oprócz radełka możemy użyć kopytko do paznokci, którym odsuniemy skórki, a następnie możemy je wyciąć cążkami do skórek.
Dużym ułatwieniem jest użycie zmiękczających preparatów do skórek. Produkt nie dość, że nam je zmiękczy to jeszcze przy okazji nawilży. Jego koszt nie jest duży a wydajność skutecznie zachęca do zakupu. Skraca nam to czas moczenia całych dłoni, a właściwie możemy z niego zrezygnować na rzecz preparatu.

Kolejnym krokiem jest dokładne zmatowienie naturalnej płytki naszych paznokci delikatną polerką. Usuniemy dzięki niej fragmenty skórek na płytce, których nie udało nam się przy brzegach usunąć. Na koniec musimy spiłować brzegi naszych paznokci na okrągło tak aby nie wystawały za brzegi palca. Kiedy skórki i płytkę mamy już przygotowaną to przy każdej z metod musimy ją odtłuścić i usunąć z niej różnego rodzaju pyłki i osady. Najlepiej do tego celu użyć cleanera (profesjonalny preparat odtłuszczający), ale sprawdzi się też zmywacz do paznokci i spirytus.

Doklejenie tipsów

Doklejenie tipsówPierwszą z metod przedłużających nasze paznokcie jest doklejenie tipsów. Musimy wybrać odpowiedni kształt do każdego paznokcia przykładając plastikowego do naszego naturalnego. Kiedy kształt mamy dobrany to bierzemy się za klejenie. W tym celu musimy zaopatrzyć się w specjalny klej, który bardzo szybko schnie i świetnie trzyma doklejonego tipsa. Kolejnym krokiem jest delikatne matowienie plastikowej części doklejonego paznokcia nie dotykając naszego własnego i obcięcie tipsa gilotyną na pożądaną przez nas długość. Później musimy spiłować jego boki w pożądanym przez nas kształcie. Następnie przemywamy paznokcie ponownie z powstałych pyłków i na nasz paznokieć nakładamy primer, aby odkwasić naszą płytkę.

Musimy poczekać, aż preparat odkwaszający dokładnie wyschnie i na niego nakładamy żel do paznokci o gęstej konsystencji skupiając się na zrównaniu poziomu między tipsem a naszą naturalną płytką. Następnie wsadzamy do lampy i utwardzamy. W razie potrzeby nakładamy jeszcze jedna bądź 2 warstwy żelu i ostatnią z nich piłujemy pilnikiem w celu wyrównania do gładkiej tafli.

Jak przedłużyć paznokcie żelem na formie?

Oczywiście musimy przygotować naszą płytkę i skórki. Kiedy wszystko mamy przygotowane musimy przemyć nasze paznokcie odtłuszczaczem. Następnie odtłuścić naszą płytkę primerem i poczekać aż wyschnie. Zazwyczaj trwa to kilka minut. Kolejny krok to złożenie szablonu i dokładne ciasne umieszczenie go tak, aby przylegał bardzo ściśle do palca i paznokcia. Następnie pędzelkiem do żelu nakładamy go skupiając się na położeniu preparatu najdokładniej i najwięcej w miejscu łączenia brzegu paznokcia wychodząc na szablon, i utwardzamy paznokcia. Najlepiej położyć 2 warstwy i każdą z nich utwardzić, żeby korpus paznokcia był stabilny. Następnie delikatnie ściągamy szablon i przemywamy paznokcia odtłuszczaczem. Kolejnym krokiem jest spiłowanie brzegów przedłużonego paznokcia w pożądanym kształcie, a następnie delikatniejszym pilnikiem spiłowanie nierówności na całej jego powierzchni.

Na końcu kolejny raz przemywamy paznokcie wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem lub zmywaczem i nakładamy małą warstwę żelu, następnie utwardzamy ją w lampie i jeszcze raz przemywamy lepką warstwę.

Przedłużenie paznokci za pomocą akrylu

Przygotowujemy skórki i płytkę poprzez zmatowienie jej polerką. Następnie przemywamy płytkę i nakładamy primer w celu odkwaszenia jej i ochrony przed bakteriami zewnętrznymi. Następnie postępujemy tak samo jak przedłużając paznokcie żelem z tą różnicą, że zamiast jego nakładamy akryl wymieszany z liquidem. Z mazi wykonujemy kulkę, która formujemy w pożądany kształt.

Jak widać metod przedłużania jest bardzo wiele i aby wybrać właściwą należy skupić się na naszych preferencjach i tym jak wyglądają nasze codzienne czynności. Najdłużej wytrzymują paznokcie przedłużane na tipsie. Akryl jest bardzo odporny na zarysowania, ale przy mocniejszym uderzeniu paznokcia potrafi pęknąć. Natomiast manicure robiony żelem jest bardzo elastyczny i nie pęka. Na rynku jest dostępnych tak dużo metod, że właściwie każda z nas wybierze coś dla siebie tym bardziej, że na każdą z opisanych metod można wykonać manicure hybrydowy bardzo modny w tym sezonie. Wybór kolorów i wykończeń jest tak pokaźny, że każda kobieta na wszystkie pory roku wybierze dla siebie idealny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here