Bardzo dużo Polaków wolny czas lubi spędzić na oglądaniu telewizji albo filmów i seriali w komputerze. Jednak mając już wolne dwie, trzy godzinki wieczorem zastanawiamy się jaki film wybrać. Czasami jest tak, że mamy wiele zaległych tytułów do nadrobienia, ale nie możemy zdecydować się na jeden konkretny.

Jaki film?

Jaki filmJeżeli nie wiesz jaki film obejrzeć w wolny wieczór, to możesz skorzystać z różnych zestawień filmów, które warto i trzeba zobaczyć. W internecie roi się od tego typu zestawień. Znajdziesz je na stronach internetowych oraz blogach specjalizujących się w kulturze oraz filmie. Ale także na portalach, które zajmują się wszelkimi ogólnymi informacjami. Takie zestawienia przeważnie przedstawiają najlepsze filmy z jakiegoś gatunku albo roku. Mogą być także zestawieniami najlepszych filmów danego reżysera albo aktora. W zestawieniu filmowym znajdziesz przeważnie kilka albo kilkanaście tytułów z krótkimi opisami i informacjami.

Zastanawiając się jaki film obejrzeć danego wieczoru możesz przygotować własną listę filmów, które chcesz zobaczyć w przyszłości i trzymać jej się kurczowo. Nawet w momencie kiedy nie masz ochoty na dany film albo gatunek filmowy. Taka lista może być także ustalona ze względu na filmy powiązane z jakimś twórcą, którego twórczość chcesz bardzo dobrze poznać i zagłębić.

Tworzenie listy filmów wartych obejrzenia

Rozważając jaki film obejrzeć w wolnej chwili możesz postanowić, że chcesz obejrzeć wszystkie filmy, które w danym roku są nominowane do Oscara albo innej nagrody. Tego typu postanowienie zawęzi wybór filmu do kilkudziesięciu tytułów. Dodatkowo decydując się na oglądanie filmów nominowanych do Oscara, Złotego Globu albo BAFTA możesz być pewny, że będą to raczej dobre i wartościowe filmy, które faktycznie warto zobaczyć.
Jeżeli nie wiesz jaki film obejrzeć w jakiś wolny wieczór, to warto rozmawiać ze znajomymi oraz członkami rodziny o kinie i filmach. Jeżeli będziesz często rozmawiać o świecie kina ze znajomymi, to pogłębisz swoją wiedzę na ten temat. A także będziesz chciał zobaczyć coraz więcej filmów. Warto oglądać filmy także grupowo, np. ze znajomymi co spowoduje, że będziecie musieli wybrać film w kilka osób. Co paradoksalnie może okazać się łatwiejsze aniżeli wybieranie filmu samemu.

Pamiętaj, że jeżeli zastanawiasz się jaki film obejrzeć dzisiaj wieczorem, to warto zajrzeć do różnych zestawień najlepszych filmów z danego gatunku albo zdecydować się na oglądanie oscarowych produkcji. Decyzja należy do nas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here