Dokonując zakupu odzieży w pierwszej kolejności kierujemy się zasobem naszego portfela. Często wybieramy ciuchy tańsze, które w użytkowaniu szybko tracą swoje właściwości i po kilku praniach nadają się do wyrzucenia. Wbrew pozorom nie jest to wiec oszczędność ale wyrzucanie pieniędzy w błoto. Lepiej chyba wydać więcej grosza na markowe, oryginalne ubrania i korzystać z nich przez dłuższy czas.

Markowa odzież sportowa

Jakość odzieży ma szczególne znaczenie dla osób intensywnie uprawiający aktywność fizyczną. Tutaj nie można sobie pozwolić na tanie zamienniki. Ubrania podczas uprawiania sportu szybciej się zużywają i przede wszystkim muszą mięć sprawne system odprowadzania ciepła i potu oraz ochrony przed wiatrem. Takie warunki spełniają tylko oryginalne, markowe ubrania. Część producentów nawet specjalizuje się w tworzeniu tego rodzaju odzieży. Warto wiec omijać szerokim łukiem wszelkie podróbki odzieży sportowej, które szybko mogą wylądować w koszu na śmierci. Markowe ubrania zaś będą nam służyły przez kilka sezonów.

Jak odróżnić oryginalne ubrania od podróbek?

Wydaje się to zadaniem trudnym, wszak podróbki często wręcz idealnie naśladują markowe produkty. Są jednak sposoby aby sobie z tym problemem poradzić. Przede wszystkim podróbki wykonane są gorszej jakości materiału. Być może na pierwszy rzut oka nie da się tego wychwycić ale gdy przyjrzymy się bliżej i weźmiemy materiał do ręki różnice mogą się nam unaocznić.

Podróbki są przede wszystkim mało precyzyjne wykończone. Posiadają fałszywe metki, drukowane na nieodpowiednim materiale. Również zbyt niska cena może być dla nas alarmująca. Warto poszukać w internecie poradników wydawanych przez konkretnych producentów. Pomogą nam one szybko ustalić czy ubranie, które chcemy zakupić jest oryginałem czy też podróbką.

Gdzie można kupić oryginalną odzież?

Przede wszystkim w sklepach firmowych. Oryginalne ubrania dostaniemy również w sklepach sieciowych. Warto też zajrzeć do secondhandów. Używana odzież markowa może być w całkiem niezłej kondycji. Za niedużą sumę możemy kupić naprawdę ciekawe elementy garderoby.

Oczywiście polecamy korzystanie z internetowych sklepów z odzieżą markową. Dzięki darmowym zwrotom możesz zamówić większe ilości garderoby. Po przymierzeniu w domowym zaciszu, ciuchy, które nie będą pasowały można wysłać z powrotem do sklepu. Również ciekawą jest możliwość zamówienia towaru w sklepie internetowym i jego odbiór w sklepie stacjonarnym.

Gdzie nie warto szukać odzieży markowej?

Zalecamy dużą ostrożność na wszelkiego rodzaju stoiskach targowych. Tutaj często można kupić podróbki, które świetnie imitują oryginały uznanych marek. Co prawda zapłacimy niewielkie pieniądze za ciuch ze znaczkiem firmowych znanego producenta ale będzie to oszczędność pozorna. Taka koszulka czy spodnie mogą nam służyć przez sezon a później możemy się rozczarować ich jakością.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Następny artykułSukienki tuniki

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here