Dopasowywanie kroju ubrań do figury jest niezwykle ważne i bardzo pomocne w tworzeniu korzystnych stylizacji. W ten sposób z łatwością możemy ukryć mankamenty sylwetki oraz wydobyć z niej wszystko co najlepsze. Świetnie nadają się do tego sukienki tuniki. Istotne jest, aby świadomie podejść do całego procesu i przyswoić przynajmniej podstawową wiedzę.

Rozmiar i krój

Najważniejsze jest, aby rozpocząć od dokładnego zmierzenia swojego ciała. Będzie to bardzo pomocne w trakcie dobierania poszczególnych elementów. Z wymiarów jesteśmy w stanie odczytać jaki typ sylwetki najbardziej do nas pasuje. Przy pomocy tabel możemy również określić, jaki rozmiar będzie dla nas właściwy przy większości zakupów. Po określeniu rodzaju figury należy zapoznać się z radami dotyczącymi krojów. Część z nich jest bardzo uniwersalna i pozwoli nam znacznie sprawniej poruszać się po sklepowych półkach. Warto pamiętać, że naszym priorytetem jest podkreślenie szczuplejszych obszarów oraz wyrównanie dysproporcji jakie mogą występować. Kształtem do jakiego dążymy jest klepsydra. Z uwagi na to osoby posiadające nadprogramowe kilogramy powinny postawić na ubrania ukrywające najbardziej problemowe rejony.

Sukienki tuniki

Sukienki tuniki sprawdzą się idealnie w przypadku odstającego brzucha. Nadają się nie tylko na wielkie wyjścia, ale również na co dzień Wystarczy połączyć je umiejętnie z obcisłym dołem. Doskonale wypadają w takim zestawieniu leginsy oraz grubsze rajstopy, które dodatkowo wyszczuplą nogi. Dół powinien być utrzymany w kolorze czarnym. Należy unikać oczywiście wzorów, które mogłyby dodatkowo poszerzać. Kolejną bardzo ważną kwestią jest zaakcentowanie talii. Najlepszym rozwiązaniem są tu różne paski. Możemy postawić na bardziej gorsetowe, szerokie modele. Będą idealne do spinania obszernych koszul oraz swetrów. O wiele subtelniejsze będą cienkie wężykowe elementy, które jedynie podkreślą wcięcie, które naturalnie mamy.

Istotne jest jednak, aby wszystkie dodatki dobierać świadomie. Każdy z nich ma swoje zadanie, które powinien spełnić w danej stylizacji. Wbrew pozorom wszelkie narzutki nie zawsze są korzystne, Jedynie te swobodnie opadające po bokach sylwetki będą dobre. Warto wybierać odrobinę większe, luźniejsze ubrania niż zakładać na siebie zbyt małe. Wszystko powinno być jak najlepiej dopasowane do nas rozmiarem. Nie należy bać się większych rzeczy. Najważniejsze jest, aby wyglądały na nas dobrze i podkreślały kształt sylwetki. Bardzo korzystne są buty na obcasie. Nadają odpowiednią postawę dla całego ciała i optycznie wydłużają nogi. Sprawdzi się to szczególnie dobrze u osób niskich, które mogą bez obaw dodać sobie kilka centymetrów.

W przypadku obuwia najważniejsze jest, aby nie poszerzały nogi w obszarze naturalnych zwężeń takich jak kostki lub kolana. Z tego powodu idealnym wyborem będą niski modele lub bardzo wysokie, ale obcisłe kozaki. Wszystko należy kontrolować i w trakcie zakupów sprawdzić czy dana rzecz wygląda na nas korzystnie. To powinno być naszym głównym kryterium. Całość garderoby należy budować w oparciu o podstawowe zasady dobory ciuchów do sylwetki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here