Przy zakupie pojazdów do naszego przedsiębiorstwa należy sprawdzić wszystkie oferty. Co szczególnie warto brać pod uwagę?

W zależności od marki i salonu oferta samochodów do floty może być zróżnicowana. Nim zabierzemy się za porównywanie propozycji poszczególnych salonów, spiszmy sobie listę rzeczy, na które należy szczególnie zwracać uwagę.

Na start należy zadać sobie pytanie: jaką funkcję będzie pełnić flota w firmie, którą prowadzimy. Charakter przedsiębiorstwa, typ pracowników, których chcemy wyposażyć w samochody służbowe, teren, po którym będą się nasi pracownicy poruszać, a także to, czy częściej będą jeździć sami, z jakimiś ładunkami czy z innymi osobami – każdy z tych czynników jest tak samo ważny przy podejmowaniu decyzji, ponieważ niedopasowanie wozu do tego, jakie funkcje będzie on pełnić to najczęstszy błąd popełniany przy planowaniu floty.

Dopiero po przeanalizowaniu wyżej wymienionych elementów możemy zacząć rozważać kwestię finansowania. Ostrzegamy przed wyborem rozwiązań najbardziej ekonomicznych – oszczędność pieniędzy jest w tej sytuacji pozorna, gdyż zazwyczaj wiąże się ona z późniejszymi wydatkami. Flota samochodowa powinna być na miarę możliwości finansowych przedsiębiorstwa, ale także musi spełniać odpowiednie funkcje. Złoty środek to dosyć oklepana fraza, ale radzimy pod wieloma względami przeanalizować wszystkie możliwe oferty.

Salony samochodowe dosyć duży nacisk stawiają na to, aby przyciągnąć do siebie firmy, ponieważ sprzedaż flotowa zawsze dobrze wygląda w statystykach marki. Niekiedy specjalne działy w określonym punkcie salonu tworzą osobne oferty, niedostępne dla zwykłych śmiertelników, ale osiągalne dla przedsiębiorców – dobrze jest dopytać sprzedawcę o wszelkie bonusowe korzyści. Czasami możemy nawet spotkać się z oferowanym dostępem do narzędzi telemetycznych, pomagającym menadżerowi floty w odpowiednim zarządzaniu i monitorowaniu podlegających mu samochodów. Takie usługi dodatkowe to również temat, który warto poruszyć w rozmowie z przedstawicielem salonu, gdyż dosyć często salony mogą zaoferować nam coś w gratisie, lecz nie zawsze o tym informują.

Gdy dokonujemy zakupu samochodów do firmy, pomyślmy z odpowiednim wyprzedzeniem o osobie, której będzie podlegać flota samochodowa oraz polityce flotowej naszego przedsiębiorstwa. Stworzony zawczasu regulamin korzystania z aut służbowych pozwoli uniknąć nam kłopotów i zamieszania.

Salony samochodowe widzą stale rosnący potencjał sprzedaży flotowej, a co za tym idzie, wszelka konkurencja w tej dziedzinie będzie tylko rosnąć. Tym bardziej zachęcamy do dokładnego sprawdzenia wszystkich ofert, które są w danym momencie dostępne na rynku – może się okazać, że przy niewielkiej różnicy cenowej możemy zakupić znacznie lepsze auta. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże wam w podjęciu tej niezwykle istotnej decyzji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here