Którą deskę do krojenia najlepiej wybrać? Tradycyjny kamień drewniany czy nowoczesny? Musisz wiedzieć, że różne deski mają zalety i wady. Więc jaką funkcję powinna spełniać idealna deska do krojenia? Przygotowaliśmy listę zalet i wad dla każdej listy!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaka-deske-do-krojenia-wybrac/

Drewniana deska do krojenia – hołd dla tradycji

Najbardziej popularne są drewniane deski do krojenia. Są wygodne w użytkowaniu, trwałe i łatwe w użytkowaniu. Dodatkowo ich nowoczesny design sprawia, że ​​wyglądają pięknie. Naturalne materiały sprawiają również, że drewniane deski do krojenia zamykają drobne nacięcia i mają właściwości bakteriobójcze, ale trzeba pamiętać o odpowiednim dbaniu o nie. Ponadto, w przeciwieństwie do płyt szklanych czy kamiennych, nie pasywują noży.

Bambusowa deska do krojenia warta poznania

Często jest mylony z deskami. Należy jednak pamiętać, że deski bambusowe są wykonane z mocno zagęszczonej trawy, która jest układana poziomo, dzięki czemu w procesie produkcji nie używa się kleju. Deski bambusowe są twardsze niż deski bukowe. Nie chłoną wody, więc nie trzeba ich moczyć przed pierwszym użyciem, szybko wyschną. Nie myć w zmywarce – kontakt z większą ilością wody osłabi strukturę bambusa.

Plastikowa deska do krojenia – zalety i wady

Oprócz desek drewnianych najczęściej kupowane są deski drewniane wykonane z tworzywa sztucznego. O ich popularności bezwzględnie decyduje fakt, że są bardzo tanie i łatwe w zakupie, a do tego są lekkie i występują w różnych kolorach. Wbrew pozorom wykonane są z bardzo higienicznych materiałów, które nie sprzyjają rozwojowi bakterii. Są również odporne na szorowanie i silne detergenty. Niektóre można myć w zmywarce. Ważne jest również, aby plastikowa deska do krojenia nie tępiła noży, można do nich również używać noży ceramicznych.

Kamienna deska do krojenia – marmur i granit

Płyty kamienne to popularny projekt wnętrz ostatnich lat. Dostępne są w ciemnych lub jasnych kolorach. Można tam w elegancki sposób przygotowywać posiłki, np. Oferując przekąski na przyjęciu ze znajomymi.

Przeczytaj też: http://www.juniorhandling.pl/sztucce-kupic-domu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here