Telefony i korzystanie z nich przechodzą przez ostatnie kilkanaście lat wielką rewolucję. Poczta głosowa, która jeszcze 20 lat temu była uznawana za wielkie ułatwienie i ciekawy wynalazek, dziś tak naprawdę przydatna jest tylko dla chętnych. Raczej dla ludzi, którzy się nie znają lub załatwiają sprawy oficjalne. Będąc w stałym kontakcie ze znajomym znajdziemy z pewnością kilka innych łatwiejszych sposobów zostawienia wiadomości, jak na przykład użycie serwisu społecznościowego, komunikatora lub e-maila. Z pewnością informacja zostanie zauważona szybciej, ponieważ wyświetli się na ekranie smartfona lub komputera. Poczta głosowa to trochę starodawne rozwiązanie bo trzeba specjalnie połączyć się z jej numerem i czekać na odegranie wiadomości, którą nam ktoś zostawił. W większości nagrań usłyszymy jednak nie konkretny przekaz, lecz urwane dźwięki człowieka, który jest zdziwiony, że nie dodzwonił się do odbiorcy. Wiele młodych osób nie wie nawet, do czego służy poczta głosowa.

Nie oznacza to jednak, że poczta głosowa jest całkowicie nieprzydatna

Jak wyłączyć pocztę w Play?Należy dobrze skonfigurować pocztę głosową, żeby był z niej jakiś pożytek. Do konfiguracji należy wyznaczenie momentu kiedy połączenie przekazywane na specjalny numer poczty. Zazwyczaj ustawia się pewien okres, na przykład 30 sekund od momentu, gdy połączenie nie jest odebrane, albo w sytuacjach braku zasięgu czy wyłączonego telefonu. Można też ustawić opcję poczty głosowej, gdy mamy zajęty numer, tego jednak nie polecamy, zdecydowanie lepiej włączyć opcję połączeń oczekujących.

Druga ważną sprawą związaną z konfigurowaniem poczty głosowej jest ustawienie odpowiedniego przywitania, które jest odgrywane przez sygnałem rozpoczęcia nagrania. Warto nagrać tam informację z prośbą o nagranie się i zapewnić, że zostanie odsłuchane. Wówczas odbiorca chętniej zostawi wiadomość. Nie należy zapominać, żeby pocztę regularnie odsłuchiwać, ponieważ na przepełniona pocztę głosową nie tylko nikt się nie nagra, ale też odniesie wrażenie, że nie ogarniamy tego kto i po co do nas dzwoni, w związku z czym dalsza chęć kontaktowania z nami może zostać w zarodku stłumiona.

Jak wyłączyć pocztę w Play?

Co jeśli jednak nie chcemy automatycznej sekretarki na swoim telefonie? Jak wyłączyć pocztę w Play? Przede wszystkim należy sprawdzić odpowiednie ustawienia w opcji przekierowywanie połączeń i tam wyłączyć wszelkie przekierowania na pocztę głosową. Jeśli nie potrafimy zrobić tego sami, możemy poprosić o pomoc konsultanta infolinii, albo przejrzeć instrukcję telefonu, ale w większości przypadków jest to intuicyjna czynność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here