Zdecydowania większość z nas należy do grona zwolenników picia kawy. Napój ten charakteryzuje się nie tylko bogatym smakiem i aromatem, ale i wieloma właściwościami, które zbawiennie wpływają na nasze zdrowie. Kawa poprawia nasz metabolizm, zimniejsza ryzyko chorób nowotworowych oraz występowania cukrzycy, choroby Alzheimera czy Parkinsona. Dzięki dużej zawartości antyoksydantów, korzystnie wpływa również na opóźnienie oznak starzenia się organizmu. Dlatego warto zrobić sobie z picia kawy, przyjemny rytuał każdego dnia. Istnieje wiele rodzajów kawy, jak i sposobów jej przyrządzania dlatego w tym bogatym wyborze, każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Całkiem sporą ilość zwolenników posiada kawa, przyrządzona na zimno

Spożycie jej wzrasta zdecydowanie w sezonie letnim, ale i w pozostałych wiele osób przyznaje się do picia kawy mrożonej, a część z nich dodaje, że kawa ta z odpowiednimi dodatkami potrafi być również wyśmienitym deserem. W każdej kawiarni i większości restauracji, bez problemu zamówimy ten napój, jednak warto jest posiadać umiejętność zrobienia kawy mrożonej w zaciszu domowego ogniska i cieszyć się nią zawsze wtedy, gdy tylko poczujemy na to ochotę. Wiele osób pyta, jak zrobić kawę mrożoną, aby smakowała równie dobrze jak ta z prestiżowej kawiarni? Czy to trudne zadanie?

Jak zrobić kawę mrożoną?

Jak zrobić kawę mrożoną?Zrobienie kawy mrożonej jest dziecinnie proste, i nawet początkujący kucharze poradzą sobie z tym zadaniem bez najmniejszego problemu. Przepis na mrożoną kawę polega na zaparzeniu odpowiedniej ilości kawy, przyjmuje się aby na jedną porcję było jej około 100 ml. Do przygotowania kawy mrożonej, wybierzmy kawę o intensywnym aromacie, może być to kawa rozpuszczalna lub z ekspresu. Do wysokiej szklanki, wlejmy około 150 ml zimnego mleka z lodówki, oraz wrzućmy kilka kostek, wcześniej przygotowanego i zamrożonego lodu. Do mleka z kostkami lodu, dodajmy wolnym strumykiem przygotowaną wcześniej kawę.

Kwestia pozostałych dodatków jest wprost nieograniczona, osoby lubiące słodkości mogą udekorować swój napój gałką ulubionych lodów, polecane są śmietankowe bądź waniliowe, oraz sporą ilością bitej śmietany, której wierzch z powodzeniem można posypać tartą czekoladą, bądź kolorowa posypką. Dla uatrakcyjnienia wyglądu kawy, do szklanki z napojem włóżmy kolorową słomkę.

Przyrządzanie kawy mrożonej, może być doskonałą zabawą na rodzinnych spotkaniach, gdzie każdy będzie mógł wśród zaproponowanych dodatków skomponować własny, autorski przepis na kawę mrożoną i zachwycić nią gości tym razem już w swoim domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here