Domena internetowa tworzy adres strony. Jest ona niezbędna również wtedy, gdy zakładana jest strona firmowa. Za czytelną, łatwą w zapamiętaniu domenę nie trzeba jednak dużo płacić!

Każda strona w internecie posiada swoją domenę. To jej indywidualny adres internetowy, pod którym można ją znaleźć. Wszystkie nazwy domen są niepowtarzalne. Decydując się na założenie strony firmowej, należy zatem poświęcić czas na znalezienie dla niej jak najlepszej domeny.

Oprócz wybrania odpowiedniego adresu strony, warto także zapoznać się z dostępnymi ofertami na rynku domen, ponieważ rejestracja domen internetowych jest usługą płatną.

W związku z tym wśród przedsiębiorców, którzy zakładają strony firmowe, bardzo często pojawia się pytanie: gdzie tanio zarejestrować domenę internetową?

Ceny za rejestrację domen internetowych mogą wynosić od kilku złotych do nawet miliona złotych. Ceny zależne są od szeregu czynników, w tym od nazwy oraz od rozszerzenia domeny, czyli od końcowego elementu jej adresu. Przykładowo, za domenę kończącą się na .com trzeba będzie zapłacić więcej niż za tą, która posiada zakończenie .pl.

Najdroższe domeny dostępne na rynku to najczęściej te, które są używane i posiadają łatwy w zapamiętaniu, chwytliwy adres. Takie domeny najczęściej sprzedawane są na tak zwanych giełdach domen.

Skupmy się zatem na domenach, które można stworzyć samodzielnie. W przypadku stron firmowych najczęściej nazwy domen tworzone są od nazwy firmy. Może także towarzyszyć im słowo odnoszące się do specjalizacji firmy lub też do miejscowości, w której znajduje się jej siedziba.

Ceny takich domen nie są wysokie i rozpoczynają się one już od koło 10 złotych za domenę o zakończeniu .pl oraz od 20 złotych za domenę o końcówce .eu. Więcej będą musiały zapłacić firmy, które chcą, aby ich adres kończył się na .com. Tu cennik zaczyna się od około 50 złotych. Warto sprawdzić tanie domeny na kru.pl, gdzie na firmy czekają bardzo atrakcyjne ceny.

Zatem za domeny nie trzeba dużo płacić. Zobacz już teraz dostępne adresy i wykonaj rejestrację!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here