Każdy typ urody zdecydowanie różni się od siebie. To odpowiedz na to, dlaczego czasami coś co dobrze wygląda na Twojej koleżance, nie zawsze będzie pasowało Tobie. Jak dobrać odpowiedni kolor do swojej urody? Z pozoru może to się wydawać się to nieziemsko trudne i może być to określone, tylko przez eksperta.  Okazuje się jednak, że jest inaczej.Dzięki tym paru poradom szybko dowiesz się  jak się odpowiednio malować oraz ubierać. Do dzieła!

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/typy-urody/

Analiza kolorystyczna – czym jest? 

Dzięki niej uda Ci się dopasować do odpowiedniej grupy kolorystycznej. Wtedy z łatwością będziesz wybierać dla siebie ubrania oraz kosmetyki jakie do Ciebie pasują. Według analizy kolorystycznej wyróżniamy cztery grupy, nazwane odpowiednio porami roku: wiosna, lato, jesień oraz zima. Dodatkowo między nimi wyróżniamy typy:

  • Ciepłe: ciepła wiosna i ciepła jesień
  • Chłodne: chłodne lato i chłodna zima
  • Jasne: jasna wiosna i jasne lato
  • Głębokie: ciemna jesień i ciemna zima
  • Czyste: czysta wiosna i czysta zima
  • Przygaszone: przygaszone lato i przygaszona jesień

Brzmi to dosyć zabawnie, ale tak naprawdę charakterystyka ta jest prosta i łatwo dopasować ją pod siebie.

4 główne typy urody

WIOSNA

Charakteryzuje się bardzo jasną karnacją, która czasem może wydawać się aż przezroczysta. Ma delikatnie żółtawy, brzoskwiniowy lub złocisto-beżowy odcień. Gdy się zawstydzi, na polikach pojawiają się rumieńce. W słońcu opala się na brązowo.

Jakie kolory do niej pasują? Jabłkowa zieleń, turkus, ciepły czekoladowy brąz, ciepły jasny fiolet, ciepły jasny szary, żółty słomkowy, ciepła morela, brzoskwiniowy, ciepły róż, mandarynkowy, makowa czerwień.

LATO

Skóra osoby posiadającej ten typ urody jest przede wszystkim jasna, delikatna. Ma mleczny odcień z elementami szarości, błękitu, a czasem różu.

Jakie kolory do niej pasują? Lato dobrze wygląda w chłodnych odcieniach, ale także w pudrowym różu, kawie z mlekiem, jasnym błękicie, popielatych, grafitach, srebrnym, mięcie, zgaszonej czerwieni, pastelowej żółci.

JESIEŃ

Kobieta, która jest „jesienią” ma cerę o barwie złocistej. Ten typ urody musi uważać na słońcu, ponieważ często ulega poparzeniom.

Jakie kolory do niej pasują? Najlepiej wygląda w: ecru, odcieniach rudości, ciepłym fiolecie, zgniłej zieleni, czerwień pomidorowej, złocistych brązach, śliwce, turkusie, zieleni oliwkowej, słonecznej żółci.

ZIMA

W tym przypadku osoba, która jest „zimą” może mieć zarówno jasną jak i oliwkową karnację. „Zima” musi wyjątkowo uważać na słońcu, aby nie ulec silnym poparzeniom skóry.

Jakie kolory do niej pasują? „Zima” dobrze wygląda w śnieżnobiałej bieli, krwistej czerwieni, zimnych odcieniach fioletów, szafirze, zimnym błękicie, zieleni butelkowej, gorzkiej czekoladzie, srebrze, czerni, wiśni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here