Kiedy patrzysz na dłonie swoich koleżanek z pracy, zastanawiasz się, jak one to robią, że ich manicure jest każdego dnia nieskazitelnie błyszczący? Brak ubytków, piękne, głębokie kolory i wyjątkowa trwałość to właśnie główne zalety manicure hybrydowego. Sprawdź, na czym polega taki zabieg i czy warto się mu poddać!

Co jest niezbędne, by wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to rodzaj zabiegu stylizującego paznokcie. Jego wykonanie wymaga zastosowania odpowiednich preparatów oraz akcesoriów. Niezbędna jest także wiedza z zakresu robienia manicure. Niezbędne przy tej technice są:

 • specjalne lakiery hybrydowe, w których skład wchodzi baza, top i lakier z kolorem,
 • waciki bezpyłowe,
 • specjalne płyny tzw. cleaner oraz remover do usuwania lakieru,
 • lampa UV do utwardzania lakieru,
 • pilniki, polerki, radełko i tym podobne akcesoria niezbędne do wyrównania płytki paznokcia oraz jej zmatowienia.

Oczywiście jeśli klientka chce przedłużyć paznokcie, przydadzą się także specjalne lakiery do przedłużania oraz szablony.

Jak wygląda zabieg?

Jeśli wybierzesz jedną z ofert na manicure hybrydowy Mokotów, możesz liczyć na profesjonalny zabieg, który przeprowadzony zostanie dokładnie w takiej kolejności:

 1. manikiurzystka zacznie od dezynfekcji dłoni i spiłowania paznokci w celu uzyskania oczekiwanego kształtu oraz odsunięcia skórek lub ich wycięcia,
 2. następnie spiłuje wierzchnią warstwę płytki, by zagwarantować stylizacji lepszą przyczepność,
 3. paznokcie zostaną oczyszczone specjalnym wacikiem bezpyłowym zwilżonym w płynie zwanym cleanerem,
 4. teraz kosmetyczka zajmie się nakładaniem kolejnych warstw lakieru, w pierwszej kolejności pokryje płytkę paznokcia bezbarwnym topem, po czym utrwali go pod lampą UV,
 5. następnie po przemyciu warstwy dyspersyjnej cleanerem może przejść do nałożenia wybranego koloru,
 6. kolor nakłada się zwykle w kilku warstwa, wszystko zależy od tonacji oraz oczekiwanego efektu, a każda z warstw musi być kolejno utwardzana pod lampą,
 7. kiedy już uzyskamy efekt, jaki nas interesuje, kosmetyczka nałoży ostatnią warstwę, czyli tzw. top, który ma nabłyszczyć płytkę i zapewnić trwałość stylizacji, tę warstwę także musimy utrwalić pod lampą,
 8. na koniec wmasuje w nasze skórki odżywczy olejek nawilżający.

Czy warto poddać się zabiegowi?

Zalet hybrydy jest naprawdę wiele. To zabieg pozwalający cieszyć się nieskazitelną stylizacją na kilka tygodni. Tak naprawdę nie ulega on uszkodzeniom, ale zwyczajnie traci swoją atrakcyjność z uwagi na powstające odrosty.

Należy jednak pamiętać, że nie każdy może poddać się zabiegowi. Bardzo często kobiety w ciąży czy mamy karmiące rezygnują z hybryd. Jednak ciąża i okres karmienia nie jest przeciwwskazaniem. Wiele młodych mam, które  regularnie korzystały z zabiegów manicure hybrydowego, chętnie powraca do tych stylizacji po porodzie. Cóż, ciąża wymaga od nas wielu wyrzeczeń, jednak po porodzie szukamy metod na poprawę wyglądu. Jeśli jesteś  świeżo upieczoną mamą, z pewnością zainteresuje Cię także makijaż dla młodych mam, który będzie idealnym dopełnieniem stylizacji hybrydowych!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here