W elektronice bardzo wiele się dzieje, o czym wiedzą najwięcej ludzie interesujący się tym tematem. Twórcy telewizorów, smartfonów czy tabletów, nieustannie pracują nad rozwijaniem swoich technologii, aby dostarczać ludziom jeszcze bardziej nowoczesne produkty. Czasami wystarczy przez chwilę posłuchać reklam w telewizji lub radiu, aby dowiedzieć się o nowych zaawansowanych rozwiązaniach.

Telewizor z monitorem Oled

Jedna z najnowocześniejszych technologii to monitory OLED. Nazwa oled to skrót od angielskiego organic light-emitting diod. To diody organiczne, które stosuje się między innymi do produkcji nowoczesnych wyświetlaczy. Charakteryzują się one takimi cechami jak elastyczność, dlatego tworzą monitory najbardziej nowoczesnych telewizorów o zaokrąglonych kształtach.

Ta technologia znana jest już od dobrych 10 lat, na początku stosowania z ostrożnością, teraz podbija rynek między innymi związany z produkcją smartfonów czy właśnie telewizorów. Wyświetlacze produkowane w tej technologii są niezwykle cienkie, bo zawierają diody samoistnie generujące światło. To zatem technologia wypierająca tak popularne od wielu lat wyświetlacze LCD. Można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że technologia LCD już odchodzi ze sceny, a jej miejsce zajmuje technologia Oled.

Monitor OLED – klasa wyświetlaczy oled

Trwają bardzo intensywne prace nad stworzeniem nie tylko ekranów w technologii Oled, które przecież już wykorzystywane są do produkcji najbardziej nowoczesnych i najdroższych na rynku telewizorów czy telefonów, ale też monitorów do komputera. Dla użytkowników technologii OLED wrażenia wizualne są zdecydowanie większe niż w przypadku wyświetlaczy czy monitorów LCD. Różnica jest widoczna między innymi w głębi kolorów, w tym również w nasyceniu czerni.

To dlatego właśnie trwają prace nad stworzeniem wydajnych monitorów komputerów – to zrewolucjonizowałaby świat gier komputerowych i zapewniło zupełnie inne wrażenia. Oczywiście monitory OLED nie są bez wad, co między innymi hamuje przed masowym montowaniem ich w komputerach osobistych i laptopach. Mimo wszystko to, jak wygląda wyświetlany na nich obraz, jest nie do porównania z wcześniejszą technologią LCD. Oled cechuje się też nieskończonymi kątami widoczności, a zatem bez względu na kąt patrzenia na monitor czy ekran, obraz ma zawsze idealną jakość. Monitor OLED to najnowocześniejsza technologia, dająca użytkownikom wrażenia inne niż wcześniej, kiedy korzystali z bardziej przestarzałych rozwiązań.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Unisystem.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here