Obecnie nie wiele osób jest w stanie wyobrazić sobie swoje życie bez telefonu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ telefony są nam potrzebne są nie tylko do komunikowania się między sobą. W dzisiejszych czasach służą one także do pracy, nauki, a czasem nawet zastępują komputer lub telewizor. Nie od dziś wiadomo, że firmy zajmujące się elektroniką od kilku lat prześcigają się w tym, kto wypuści na rynek lepszy telefon. Ten ciągły wyścig szczurów powoduje wzrost cen nie tylko smartfonów, ale również wszystkich urządzeń elektronicznych. Aby wiedzieć dlaczego tak się dzieje, zacznijmy od początku, czyli od powstania pierwszego telefonu. Pierwszy telefon został wynaleziony przez Aleksandra Grahama Bella.

Historia telefonu

Jak zarejestrować numer w plusieAleksander Graham Bell urodził się trzeciego marca 1847 roku w Edynburgu w rodzinie Alexandra Melville’a Bella (1819–1905). Jego życie było na tyle ciekawe, że powstała cała masa książek biograficznych o nim. Większość ludzi zna go jednak z tego, że wynalazł on telefon. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Aleksander z wykształcenia był logopedą oraz nauczycielem muzyki.

Mogłoby się wydawać, że wynalezienie telefonu to było przełomowe odkrycie. Jest to oczywiście prawda, ale warto wspomnieć tu o tym, że przed Aleksandrem kilka innych osób wpadło na podobny pomysł. Niemniej jednak to właśnie wynalazek Aleksandra został opatentowany siódmego marca 1876 roku ponieważ był pierwszym działającym urządzeniem tego typu. Warto wspomnieć przy tym o ciekawej anegdocie na temat tego w jaki sposób telefon został opatentowany. Podobno tego samego dnia, kiedy Aleksander Graham Bell chciał opatentować swój wynalazek w urzędzie patentowym pojawił się nie kto inny jak sam Elish Grey- zamierzał on zdobyć patent na ten sam wynalazek! Nie mógł jednak tego zrobić, ponieważ dokładnie dwie godziny wcześniej ubiegł go wyżej wspomniany Aleksander Graham Bell.

Sieci komórkowe

Wracając do współczesności, każdy telefon (jeśli oczywiście zakładamy, że chcemy z niego wykonywać połączenia) musi być zarejestrowany w sieci komórkowej. Obecnie na rynku jest tak wiele sieci komórkowych, że prawdziwym problemem może okazać się wybór jednej z nich. Do najpopularniejszych sieci komórkowych w Polsce należą: „Plus”, „Play”, „Orange”, „T-mobile” oraz wiele innych, których nie ma sensu tu wymieniać. Czemu? Przede wszystkim, jest ich więcej niż może się wydawać. I wszystkie te sieci komórkowe mają inne oferty oraz możliwości. Zanim zdecydujesz się na jedną z nich, warto zaznajomić się z ofertą każdej z sieci, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że po porównaniu kilku możliwości zauważysz znaczące różnice między nimi, które mogą być kluczowe przy podejmowaniu decyzji.

Co to są sieci komórkowe MVNO?

Sieci komórkowe MVNO to takie sieci, które nie posiadają własnego nadajnika, przez co niejako „podpinają” się pod innych i korzystają z nadajników większych firm. Tego typu sieci jest zdecydowanie bardzo dużo, ale mimo ciągłego bombardowania nas reklamami z ich strony, stosunkowo nie wiele osób decyduje się na rejestrację numeru właśnie w tego typu sieciach. Najmniej jednak takich „małych” sieci jest naprawdę dość dużo a ich liczba nadal rośnie. Sieci MVNO kuszą swoich klientów wszystkim przede wszystkim wyjątkowo niskimi cenami abonamentów.

Jak zarejestrować numer w plusieWarto jednak wiedzieć, że jest to cena, która nie obejmuje aparatu komórkowego (czyli telefonu), ponadto większość z nich nie ma w swojej ofercie nielimitowanych rozmów i SMS’ów, dlatego ich niska cena może okazać się zgubna. Dodatkowym minusem, może okazać się to, że pakiet Internetu, nie jest tak duży jak w przypadku innych większych sieci. Do operatorów wirtualnych (czyli MVNO) należą między innymi M Group Mobile,Folx, Heyah, Lajt Mobile, Lycamobile, Mobile Vikings, Multimedia, Netia, nju mobile, Plush, Premium Mobile abonamenty, Red Bull Mobile, Virgin Mobile oraz Vectra. Jak widzisz, tak jak mówiłam jest ich naprawdę bardzo dużo, a nie są to wszystkie istniejące na rynku sieci MVNO. Co więcej ich ilość wciąż skrupulatnie rośnie.

Jak zarejestrować numer w plusie?

Wróćmy jednak do tradycyjnych sieci komórkowych. Jedną z największych i zarazem najpopularniejszych sieci komórkowych w Polsce jest z całą pewnością firma ,,Plus”. Uruchomienie sieci nastąpiło 1 października 1996 roku. Jednak samo powstanie tej firmy, datuje się znacznie wcześniej. 24 października 2011 roku UOKiK wydał na częściową sprzedaż akcji. Z czasem firma ,,Plus” osiągała coraz to większe dochody i zaczęła sprzedawać więcej swoich udziałów aż w końcu kontrolę nad nią przejął Cyfrowy Polsat.
Jak zarejestrować numer w plusie?
To bardzo proste, wystarczy udać się do stacjonarnego punktu Plusa lub wejść na ich stronę internetową, gdzie resztą zajmą się specjaliści. Jak widzisz nie ma w tym nic skomplikowanego, a jedyne co musisz zrobić to postępować zgodnie z instrukcjami. To tyle, możesz cieszyć się już nowym operatorem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here