Jak przyznają specjaliści medycyny, liposukcja laserowa to w ostatnim czasie największe osiągnięcie chirurgii plastycznej. Liposukcja laserowa pozwala przede wszystkim na skuteczną redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej z wybranych okolic ciała, jednak na tym nie kończą się jej zalety. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie przedstawiamy wszystkie atuty zabiegu laserowego odsysania tłuszczu.

Liposukcja laserowa – odsysanie tłuszczu dla ludzi otyłych?

Czy liposukcja laserowa jest zabiegiem odpowiednim tylko dla osób zmagających się z widoczną otyłością? Wbrew pozorom jest właśnie na odwrót. Małoinwazyjny zabieg odsysania tłuszczu przy pomocy lasera to metoda odpowiednia dla osób o normalnej budowie ciała, które jednak zmagają się z tzw. otyłością miejscową – to znaczy nadmiarem tkanki tłuszczowej, np. na brzuchu, ramionach czy udach, opornej na działanie tradycyjnych metod odchudzania. W przypadku znacznej nadwagi i otyłości specjaliści proponują zazwyczaj tradycyjny zabieg liposukcji, a dopiero później dodatkowe modelowanie sylwetki przy pomocy mniej inwazyjnych metod. Przy pomocy liposukcji laserowej jesteśmy w stanie wymodelować nawet najmniejsze obszary podatne na zwiększenie swojej objętości w wyniku przyrostu tkanki tłuszczowej, np. łydki, kolana czy podwójny podbródek.

Laserowe modelowanie sylwetki – mało inwazyjny sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie podkreślają, że największym atutem zabiegu liposukcji laserowej jest zdecydowanie jego niska inwazyjność, która pozwala na przeprowadzenie bezpiecznego, minimalnie bolesnego i niewymagającego długiej rekonwalescencji zabiegu. Podczas zabiegu specjalista musi wykonać tylko kilka niewielkich nacięć w celu wprowadzenia kaniuli ze światłowodem, jednak całość odbywa się w znieczuleniu miejscowym, aby pacjent miał zapewniony jak największy komfort. Terapia nie wymaga znieczulenia ogólnego ani hospitalizacji, co różni ją od tradycyjnego zabiegu odsysania tłuszczu. To także metoda, która zmniejsza do minimum ryzyko wszelkich powikłań pozabiegowych.

Wyszczuplanie ciała laserem – efekty

Jakich efektów możemy spodziewać się po przeprowadzeniu zabiegu liposukcji laserowej? Przede wszystkim natychmiastowego wyszczuplenia ciała w obszarach poddanych zabiegowi – pierwsze rezultaty będą widoczne tuż po opuszczeniu gabinetu, zaś z czasem będą się dodatkowo pogłębiać i umacniać. Bardzo ważne jest także to, że podczas zabiegu, poza efektem wyszczuplania, możemy także uzyskać rezultat widocznej poprawy kondycji skóry. Światło lasera prowadzi nie tylko do rozbicia tkanki tłuszczowej, lecz także obkurczenia skóry, ograniczając tym samym ryzyko jej wiotczenia i opadania. Światło laserowe bardzo skutecznie pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, co przekłada się na zwiększenie jędrności i elastyczności skóry.

Liposukcja a przeszczep własnej tkanki tłuszczowej

Liposukcja laserowa jest metodą, która pozwala nie tylko na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, lecz także dodania jej w miejsca, w których zauważalny jest ich brak. Odessany podczas zabiegu materiał ma idealne właściwości do wypełnienia m.in. małych piersi i pośladków, a także zmarszczek czy blizn potrądzikowych na twarzy. Zabieg liposukcji w połączeniu z przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej daje nam zatem możliwości perfekcyjnego modelowania nie tylko sylwetki, lecz także twarzy.

Więcej informacji na temat zabiegu liposukcji laserowej znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/lipolife-3g/. Pytaj też o szczegóły bezpośrednio w Klinikach Miracki w Warszawie.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here