Jednym z najczęściej spotykanych problemów, które dotyczą branży fotograficznej jest obecność kurzu oraz smug na obiektywie aparatu lub matrycy. Gdy nic z tym nie zrobimy, możemy się pożegnać z dobrą jakością zdjęć. Jak tego uniknąć? Od czasu do czasu należy dokładnie wyczyścić swój aparat fotograficzny. Jak to zrobić? Przeczytaj poniższy artykuł!

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-czyscic-obiektyw-i-aparat-fotograficzny/

Które akcesoria są niezbędne do czyszczenia aparatu?

Obecnie w sklepach dostępność różnego rodzaju akcesoriów do czyszczenia aparatów fotograficznych jest dość spora. Z jednej strony to dobrze, bo mamy z czego wybierać, jednak wielu fotografów, a zwłaszcza Ci którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią nie wiedzą za bardzo co wybrać. Które przedmioty są niezbędne, żeby prawidłowo wyczyścić swój sprzęt.

Specjalny płyn do czyszczenia optyki

Podstawą jest specjalny płyn, który jest dedykowany do czyszczenia obiektywów. Zazwyczaj większość producentów, posiada w swojej ofercie dobrej jakości płyny czyszczące. Nie ma co oszczędzać na tego typu akcesoriach, są to bardzo wydajne produkty, które starczą nam na naprawdę długi okres czasu. Jeżeli będziemy się kierować wyłącznie niską ceną i wybierzemy produkt od nieznanego producenta, może się to skończyć uszkodzeniem naszego sprzętu. Powłoki antyrefleksyjne, które znajdują się na szkłach można bardzo łatwo zetrzeć, zwłaszcza gdy stosuje się zbyt agresywny preparat.

Gruszka wysokiej jakości

Gruszka jest przyrządem, który służy do wydmuchiwania różnych zanieczyszczeń. Jeżeli mamy w planach czyszczenie obiektywu powinniśmy ją zakupić. Najlepiej wybrać model, który jest przeznaczony stricte do sprzętu fotograficznego. Jeżeli nie mamy pojęcia, jak wygląda dobrej jakości gruszka, wystarczy skorzystać z pomocy wyszukiwarki internetowej. Internet jest miejsce, gdzie znajdziemy wszystko. Cena takiego gadżetu waha się pomiędzy 15 a 40 zł.

Ściereczki do czyszczenia

Do czyszczenia obiektywu przydadzą nam się dwa rodzaje ściereczek czyszczących.Pierwsza odmiana to ścierka wykonana z mikrofibry. Jej zadaniem ma być wytarcie naszego obiektywu do sucha. Z kolei druga odmiana to ścierka, które sprawdzi się do wycierania na mokro. Taki rodzaj powinien być grubszy, tak by dobrze chłonąć wszelkie płyny. Unikać, należy chusteczek higienicznych, które pozostawiają na szkle niewielkie paproszki.

Zobacz też: http://www.baseprofit.pl/przydaje-sie-szare-tlo-fotograficzne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here