Armenia to piękny kraj położony pomiędzy Gruzją i Azerbejdżanem. Egzotyczny klimat i ormiańskie zwyczaje można poznać w czasie wycieczki do Armenii z logostour.pl.

Na samym początku swoją podróż po Armenii zaczynasz w stolicy- Erywaniu. Zobaczysz most Kievyan, aleję Baghramyan, pałac prezydenta, Akademię Nauki, gmach parlamentu, budynek opery. Poznasz tragiczną historię Ormian zabitych przez Turków. Konieczne będzie zobaczenie pomnika upamiętniającego ludobójstwo z 1915 r. Będziesz mógł zwiedzić również podziemne muzeum poświęcone tym wydarzeniom.

Fabryka brandy, liczne muzea – poznanie tradycji i kultury

W Erywaniu udasz się również do fabryki brandy Ararat, gdzie skosztujesz tego trunku. W Wagharszapacie zwiedzisz rezydencję katolikosa, największego patriarchy Armenii. Ponadto zobaczysz również katedrę z III wieku, a także kościół św. Hripsime. Po powrocie do Erywania będziesz mógł podziwiać grające fontanny przy budynku opery. Będąc w Erywaniu koniecznie trzeba również odwiedzić bazar Gum, na którym można zakupić przyprawy i kandyzowane owoce. Kolejnymi atrakcjami będą muzeum z archeologicznymi wykopaliskami czy też starymi manuskryptami. Dla miłośników sztuki gratką będzie wizyta w domowym muzeum ormiańskiego reżysera Sergeja Paramianowa i zobaczenie jego kolekcji dzieł sztuki. W jedynej w Armeni pogańskiej świątyni we wsi Garni będzie można posłuchać konceru na tradycyjnym instrumencie – o nazwie dudak. Z kolei w Geghard będzie można zobaczyć wykuty w litej skale monastyr chrześcijański z czasów średniowiecza.

Zobacz „ormiańskie morze”

Jak wiadomo Armenia nie ma dostępu do morza. Jednak dumnie prezentuje swoją perełkę, czyli jezioro Sewan. Na wzgórzu znajduje się tam kompleks klasztorny Sewan z IX wieku. Pobyt w Armenii kończy wizyta w średniowiecznym monastyrze Hogchpat. Wizyta w Armenii łączona może być z wizytą w Gruzji. Niesamowity klimat i kultura ormiańska zostaną zapamiętane na zawsze. Warto przynajmniej raz odwiedzić ten piękny i pełen trudnej i burzliwej historii kraj, który dumny jest ze swoich korzeni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here