Obserwacja podwodnego życia może być fascynująca. Niestety nie można tego zrobić bez odpowiedniego przygotowania i sprzętu. Dla amatorów doskonałym sposobem na podwodną przygodę może być snorkeling.

Czym jest snorkeling?

Jest to najlepszy sposób na obserwację podwodnego życia na niewielkich głębokościach. Do tego celu wykorzystywana jest maska do snorkelingu, dzięki niej bezpiecznie można obserwować dno wybranego zbiornika. Wspomniana maska pozwala na swobodne oddychanie pod wodą, dlatego mogą z niej korzystać nawet osoby niepotrafiące pływać.

Maska do snorkelingu

Jest to podstawowy sprzęt do nurkowania na niewielkich głębokościach. Bardzo często można spotkać się z nazwą maska powierzchniowa, a to dlatego, że pływak przemieszcza się w niej tuż pod powierzchnią.Maski tego typu nie nadają się do profesjonalnego nurkowania z butlą. Maska do snorlekingu składa się z maski osłaniającej oczy i twarz oraz fajki, która ułatwia oddychanie pod powierzchnią wody.Jako że nie są profesjonalnym sprzętem można bez problemu kupić je we wszystkich sklepach sportowych.

Modele masek do snorkelingu

Ten produkt przeznaczony jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Wyróżnia się dwa modele tego sprzętu, wśród nich jest klasyczna maska do snorkelingu z fajką i specjalnym ustnikiem. Ten typ produktu jest bardzo popularny, szczególnie wśród osób, któreod dłuższego czasu lubią spędzać czas na obserwowaniu wodnej fauny i flory. Składa się ona z maski przypominającej okulary, która szczelnie zakrywa oczy i nos. Fajkę należy samodzielnie przymocować do silikonowej opaski po prawej lub lewej stronie. Przed pierwszą próbą nurkowania warto zapytać specjalisty, w jaki sposób dobrze przymocować fajkę.Maska pełnotwarzowa z fajką w całości zakładana jest na twarz jako jeden element. Fajka umiejscowiona jest na środku głowy ponad czołem. Ten rodzaj sprzętu jest łatwy w obsłudze, ponieważ przed pierwszym użyciem nie wymaga żadnej regulacji, dlatego polecana jest dla osób początkujących, ale nawet specjaliści chętnie po nią sięgają.

Jak odpowiednio dobrać maskę?

Na starcie należy zastanowić się jaki typ produktu nas interesuje. Prosta w użytkowaniu i zakładaniu, ale zajmująca dużo miejsca maska pełnotwarzowa lub kompaktowa maska klasyczna. Następnie należy wybrać model wykonany z dobrych materiałów cieszący się dobrą opinią.

Odpowiedni wybór maski sprawi, że będzie ona służyć przez wiele lat.

Maski do snorkelingu dostępne są w ofercie divezone.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here