Niestety wszelkiego rodzaju zaburzenia hormonalne, jak najbardziej mogą wpłynąć na stan włosów, które po pewnym czasie zaczynają wypadać lub łamać się. Jest to znaczący problem, który może dotyczyć każdego bez względu na płeć, choć z racji tego, że to kobiety najczęściej mają długie włosy, u nich może być najbardziej widoczny. Oczywiście także same zaburzenia hormonalne nie są obojętne dla organizmu, więc ważne jest, aby jak najszybciej postawić odpowiednią diagnozę i zastanowić się, w jaki sposób można sobie pomóc.

Jakie hormony odpowiadają za wypadanie włosów?

Chyba najlepiej będzie zacząć właśnie od tego. Dzięki temu można zastanowić się, w jaki sposób rozpocząć leczenie, aby faktycznie przyniosło ono zamierzone skutki. Na wypadanie włosów wpływ mają głównie hormony płciowe, takie jak androgeny na przykład DHT. U pań za taki stan rzeczy mogą odpowiadać estrogeny. To dlatego problem często pojawia się podczas menopauzy, albo tuż po urodzeniu dziecka.

Hormony a wypadanie włosów. Jak sobie z tym poradzić?

Skoro wiadomo już jakie hormony odpowiadają za wypadanie włosów, łatwiej jest sobie z tym poradzić. Oczywiście koniecznie warto wybrać się do lekarza specjalisty, który rozpocznie odpowiednie leczenie, które w przypadku zaburzeń hormonalnych jest obowiązkowe.Na pewno też warto wspomagać się w sposób naturalny. Na przykład uzupełniając swoją dietę o świeże warzywa i owoce, a także biorąc suplementy diety, które bogate są w odpowiednie witaminy i minerały. Więcej informacji można też znaleźć na forach poświęconych temu problemowi, na przykład wpisując hasła typu wypadanie włosów hormony. Na pewno hormony a wypadanie włosów to nie jest temat, który można po prostu lekceważyć. Zachwiana równowaga hormonalna może skończyć się bardzo źle, zwłaszcza dla młodych kobiet, które dopiero co planują zajście w ciąże. Oczywiście w aptekach można też kupić specjalne szampony oraz odżywki, które od razu wzmacniają cebulki włosów i sprawiają, że nowe włosy odrastają silniejsze i mniej podatne na wypadanie. Można znaleźć odpowiednie produkty posługując się frazą wypadanie włosów hormony. Oczywiście takie rozwiązania są jedynie częściowe, dlatego też potrzebne są bardziej wnikliwe badania i najpewniej dobranie przez lekarza specjalistę, odpowiedniej terapii. Bardzo dobrym pomysłem jest też udanie się od trychologa, czyli specjalisty od wszelkich problemów z włosami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here