Wyprawka dla niemowlaka

0
1424

Jeśli pojawił się w domu nowy członek rodziny, to czas, aby wybrać się na zakupy. Trzeba skompletować wyprawkę dla niemowlaka i zajrzeć do sklepów, co aktualnie oferują na początek. Przyda nam się kokon niemowlęcy.

Kokon dla noworodka służy do otulania go. Zapewnia bezpieczeństwo maluszkowi przed sturlaniem się z kanapy, bądź łóżka. Daje mu także takie poczucie przytulenia. Taki niemowlaczek czuje się w tym po prostu bezpiecznie jak u mamy w ramionach. Możemy włożyć do niego maluszka gdy musimy się trochę oddalić, bo mamy coś do zrobienia w drugim pokoju.

Kokon ma wysokie brzegi. To umożliwia ułożenie dziecka bezpiecznie na boku. Możemy używać go wszędzie, na kanapie, łóżeczku czy dywaniku. Takie gniazdka niemowlęce świetnie sprawdzają się również w podróży. Możemy zabrać go ze sobą wszędzie bo można go zwinąć i poskładać.

Wielkość kokonu jest zazwyczaj regulowana co sprawia wrażenie, że rośnie wraz z dzieckiem. Dziecko jest w nim bezpieczne a co najważniejsze, ma swobodę ruchów. Może kopać nóżkami, jeśli ma ochotę. Mamę ma zawsze w zasięgu wzroku. Można go również używać do wózka. Wypełni go idealnie i zabezpieczy przed zimnem. Potem możemy go wyjąć razem z dzieckiem i zabrać w odwiedziny do rodziny. Ta wygodna forma spowoduje, że dziecko nie dozna zmiany temperatury i nie obudzi się gdy będziemy je wyciągać.

Na rynku mamy szeroki wybór kokonów niemowlęcych. Różne kolory i wzory. Kokony, gniazdka niemowlęce są bardzo popularne od lat. Każda mama chce go mieć, jest jej bardzo wygodnie i może być spokojna o swoje dziecko gdy np. gotuje obiad w kuchni. Może wtedy zabrać niemowlaczka ze sobą i zerkać na niego co jakiś czas. Kokon niemowlęcy przyda się już na początku, od samych narodzin. Tu nie ma na co czekać, bo dziecko szybko rośnie a chcemy czuć się bezpiecznie i wygodnie. Dziecko czuje się przytulone, a to przypomina mu jak było w brzuszku mamy. Tam było ciasno i bezpiecznie. Dlatego ważne jest, aby nasz mały noworodek szybko poczuł się jak w swoim domu. Tu jest jego nowe miejsce.

Więcej: https://smyklove.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here